15.12.2018
PL EN
10.11.2017 aktualizacja 10.11.2017

Kielce/ Studenci opracują strategię komunikacji dla Energetycznego Centrum Nauki

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Studenci dziennikarstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK) opracują strategię komunikacji dla Energetycznego Centrum Nauki, działającego przy Kieleckim Parku Technologicznym (KPT). Umowę o współpracy obie instytucje podpisały w piątek w Kielcach.

Współpraca dotyczy organizacji zajęć praktycznych dla grupy 19 studentów II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej o specjalności wizerunek, promocja i reklama. Ich zadaniem będzie przygotowanie gotowej do wdrożenia i realizacji strategii komunikacji marki dla Energetycznego Centrum Nauki funkcjonującego w KPT.

Pod okiem Darii Malickiej – pracownika KPT oraz wykładowcy na UJK - przejdą przez wszystkie etapy pracy agencji public relations: od przygotowania briefu, poprzez spotkania z klientem, zbadanie otoczenia konkurencyjnego, aż po zaproponowanie kompletnej strategii komunikacyjnej.

„Kończymy projekt w styczniu, więc czasu będzie bardzo mało. Tym bardziej, że nie jest to liczba godzin, jaką ma prawdziwa agencja, kiedy na jeden projekt poświęca się cały miesiąc, pracując codziennie po osiem godzin” – wyjaśniła PAP Daria Malicka.

Studenci będą musieli zbadać otoczenie konkurencyjne ECN, przygotować rozwiązania, które ich zdaniem są konieczne do wdrożenia. Oprócz tego zaproponują hasła reklamowe, treści spotów, zdefiniują grupy docelowe, oraz opracują budżet i harmonogram prac. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do platformy Agencji Informacyjnej PRESS SERVICE Monitoring Mediów studenci będą mieć możliwość monitorowania doniesień na temat marki w mediach.

W rozmowie z PAP dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Informacji UJK dr Tomasz Chrząstek zaznaczył, że dzięki współpracy z ECN „studenci zbudują swoje portfolio oraz zdobędą doświadczenie zawodowe, które jest bezcenne”.

Zajęcia będą odbywać się przez semestr. Po zakończeniu projektu kilku studentów otrzyma propozycję odbycia płatnego stażu w KPT. „Dla najlepszych ufundowaliśmy nagrody. Będzie to trzymiesięczny staż w dziale Promocji Parku Technologicznego, albo bezpośrednio w dziale ECN” – wyjaśnił dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Kielecki Park Technologiczny, powołano w 2008 r. Otwarcie jego obiektów - inkubatora w 2011 r. i centrum technologicznego w 2012 r. - było współfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość tego projektu, realizowanego przez miasto Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc. pochodziło ze środków unijnych. Za kolejne 120 mln zł - dzięki dofinansowaniu z tego samego programu - KPT zbudował m.in. zespół inkubatorów oraz trzy hale produkcyjne. Powstało też m.in. Energetyczne Centrum Nauki, Centrum Szybkiego Prototypowania LabDesign. W KPT działa ponad 150 podmiotów gospodarczych.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach to największa państwowa uczelnia w regionie. Prowadzi zajęcia na 44 kierunkach studiów, dla ponad 11 tys. osób. Zatrudnia ok. 1400 pracowników, w tym 878 nauczycieli akademickich. (PAP)

autor: Piotr Grabski

gr/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2018