Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
21.12.2017 aktualizacja 21.12.2017

PW i Skanska podpisały nową umowę o współpracy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Współpracę przy rozwoju technologii zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz modelowania informacji o budynku - zakłada nowa umowa pomiędzy Politechniką Warszawską a firmą Skanska.

Wydział Inżynierii Lądowej warszawskiej uczelni oraz firma Skanska będą współpracować m.in. przy wspólnej realizacji prac badawczo-rozwojowych oraz powoływaniu zespołów eksperckich do pracy w określonych przez obie strony dziedzinach tematycznych i przy realizacji wspólnych projektów - informuje PW w przesłanym PAP komunikacie prasowym. Ponadto współpraca obejmie również prowadzenie wspólnych prac dyplomowych, aktywizację zawodową studentów oraz wymianę doświadczeń.

"Współpraca nauki i biznesu to naturalny czynnik rozwoju nowoczesnych rozwiązań, szczególnie w branży budowlanej" – zauważa prezes Skanska Piotr Janiszewski, cytowany w komunikacie prasowym. - "Ważny w tym zakresie jest transfer wiedzy i wspólne działania, dzięki którym możemy rozwijać nowe produkty i rozwiązania odpowiadające na potrzeby oraz wyzwania rynku" - mówi.

Za współpracę z Politechniką Warszawską odpowiada Centrum Badań i Innowacji, którego jednym z priorytetów jest ekspercka współpraca z ośrodkami badawczymi, uczelniami oraz partnerami zewnętrznymi. Podpisana umowa zakłada współpracę w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym pomiędzy Skanska i Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

"Politechnika Warszawska ma wszelkie kompetencje do tego, by skutecznie współpracować ze Skanska S.A. w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań" - podkreśla w komunikacie dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej prof. Andrzej Garbacz. - "Jeszcze kilka lat temu innowacyjność postrzegaliśmy przede wszystkim w obszarze nowych materiałów czy konstrukcji. Obecnie zmiany zachodzące w przemyśle, na które wpływ ma postępująca digitalizacja świata stawiają przed nami zupełnie nowe wyzwania. W dobie dynamicznie rozwijającego się budownictwa naturalnym jest, że współpraca firmy z uczelnią musi mieć charakter interdyscyplinarny. Wydział Inżynierii Lądowej jest przygotowany do koordynowania tego rodzaju działań" - dodaje prof. Garbacz.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024