16.01.2019
PL EN
01.02.2018 aktualizacja 05.02.2018

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla innowatorek

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Już po raz ósmy badaczki i wynalazczynie, które opracowały innowacyjne rozwiązanie technologiczne, mogą wziąć udział w konkursie "Innowacja jest Kobietą". Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego.

Konkurs organizuje Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki. Jego celem jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego (lub współautorskiego) rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania technologicznego.

W ósmej edycji konkursu nagrodą jest prezentacja zwycięskiego projektu podczas Międzynarodowej Wystawy "Invent Arena 2018" w Trzyńcu (Czechy) - zapowiadają organizatorzy w przesłanym PAP komunikacie prasowym.

Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy przesłać swoje CV z uwzględnieniem osiągnięć naukowych, krótki (do 1 strony) opis projektu oraz opis implementacji (do 1 strony) na adres kontakt@kobietynauki.org z dopiskiem "Konkurs". Zgłoszenia można nadsyłać do 15 lutego.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie Fundacji Kobiety Nauki. 

Zwyciężczynią ubiegłorocznej edycji konkursu została dr Karolina Laszczyk z Międzywydziałowego Zakładu Mikroinżynierii i Fotowoltaiki Politechniki Wrocławskiej. Prowadzi ona prace nad miniaturyzacją urządzeń do gromadzenia energii - tzw. superkondensatorów. Jak dr Laszczyk tłumaczyła w rozmowie z PAP, ma nadzieję, że dzięki jej badaniom będzie można produkować mniejsze superkondensatory, zużywając do tego mniej materiałów. Dzięki temu łatwiej będzie zaadaptować je do urządzeń mobilnych.

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2019