12.12.2018
PL EN
18.02.2018 aktualizacja 18.02.2018

Trwa kampania "Dziecko na Uniwersytecie"

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Trwa ogólnopolska kampania „Dziecko na Uniwersytecie” zachęcająca do wsparcia funduszu stypendialnego, który umożliwia dzieciom z rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej, udział w zajęciach na Uniwersytecie Dzieci.

Uniwersytet Dzieci działa w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. W ciągu jednego roku akademickiego bierze w nim udział ok. 8500 małych studentów, około 500 naukowców i specjalistów oraz liczni wolontariusze.

Każdego roku Fundacja Uniwersytet Dzieci wspiera stypendiami ponad 300 dzieci z rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Dzięki temu także one mogą wziąć udział w warsztatach i wykładach na Uniwersytecie Dzieci.

„Staramy się, aby Uniwersytet Dzieci był otwarty. Każde dziecko powinno mieć prawo do rozwijania swoich pasji, a status materialny rodziny nie powinien być przeszkodą w rozwoju dziecka i na drodze do dobrej edukacji” - podkreśla Anna Grąbczewska, prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci cytowana w przesłanym PAP komunikacie.

Każdy może wesprzeć Fundusz stypendialny kwotą 150 zł, w ten sposób podaruje dziecku udział w warsztatach i wykładach na Uniwersytecie Dzieci. Wszyscy wspierający otrzymają od Fundacji czteroosobowe zaproszenie na Turniej wiedzy dla małych i dużych. Dla uczestników Turnieju przygotowane zostaną ciekawe eksperymenty i zagadki naukowe, opracowane przez wybitnych naukowców i ekspertów współpracujących z Fundacją.

W kampanię mocno zaangażowało się środowisko naukowców. Według przedstawicieli Fundacji, są to wybitni wykładowcy największych polskich uczelni, a jednocześnie zaangażowani pedagodzy, którzy co sobota stykają się z entuzjazmem kilku i kilkunastoletnich studentów.

Wykładowcy często powtarzają, że radość i satysfakcja z nauczania dzieci jest nieporównywalna z niczym, bowiem mali studenci z ogromnym entuzjazmem uczestniczą w warsztatach, wykładach i ćwiczeniach.

Jak podają przedstawiciele Fundacji w kampanię włączyli się m.in.: prof. Janusz Walo, dr Anna Pacześniak, dr Olga Kromuszczyńska, dr hab. Tomasz Sulej, dr Filip Granek, dr Magdalena Rowińska-Żyrek, a także ludzie ze świata biznesu m.in. Piotr Wilam i Marek Kapturkiewicz - założyciele Onetu i członkowie Rady Fundacji.

Fundacja Uniwersytet Dzieci jest założycielem pierwszego i największego obecnie uniwersytetu dziecięcego w Polsce. Od 2007 r. we współpracy z uczelniami wyższymi organizuje dla dzieci wykłady i warsztaty, które pomagają im odkryć i zrozumieć świat. Fundacja prowadzi również portal dla nauczycieli www.scenariuszelekcji.edu.pl, z którego bezpłatnie można pobrać nowatorskie scenariusze lekcji wypracowane wspólnie z naukowcami.

Szczegółowe informacje na temat kampanii „Dziecko na Uniwersytecie” znaleźć można na stronie: www.dzieckonauniwersytecie.pl.

PAP - Nauka w Polsce

szu/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2018