22.03.2019
PL EN
01.03.2018 aktualizacja 01.03.2018

Do 6 kwietnia zgłoszenia w konkursie na najlepszą książkę akademicką

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Trwa konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową. Wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie i serie wydawnicze mogą zgłaszać swoje propozycje do 6 kwietnia. Rozstrzygnięcie towarzyszyć będzie targom ACADEMIA 2018.

Najlepszej książki poszukują, już po raz 12., wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz spółka Murator EXPO. Celem organizatorów jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, których pierwsze wydania ukazały się na rynku w roku 2017 i 2018. Patronat nad konkursem objął serwis PAP - Nauka w Polsce.

Laureatów konkursu – autorów oraz wydawnictwa - poznamy podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2018, które odbędą się równolegle z Warszawskimi Targami Książki, w dniach 17-20 maja w Warszawie.

Zwycięzcy, poza dyplomami, otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO. Nagroda Główna ACADEMIA 2018 wynosi 2 tys. złotych. Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych jest warta 1 tys. złotych. Tyle samo, czyli 1 tys. złotych, otrzyma laureat Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.

Fot. materiały prasowe

Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich powyższych kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie. Więcej informacji, regulamin konkursu oraz wszystkie dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej. 

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019