20.06.2019
PL EN
07.03.2018 aktualizacja 07.03.2018

Medal Politechniki Warszawskiej dla profesora Romana Barlika

Źródło: Politechnika Warszawska Źródło: Politechnika Warszawska

Prof. Roman Barlik, ekspert w zakresie energoelektroniki i automatyki napędu elektrycznego, otrzymał 44. Medal Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus. Naukowiec od ponad 40 lat związany z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Medal będący najwyższym odznaczeniem warszawskiej uczelni technicznej wręczono podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych, która odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

Medal odebrany przez prof. Barlika nosi numer 44 i został przyznany za „wniesienie nowych wartości w rozwój krajowej światowej energoelektroniki oraz za działania na rzecz polskiej społeczności naukowej”.

Ceremonię przekazania Medalu Politechniki Warszawskiej poprowadził rektor uczelni - prof. Jan Szmidt. Uroczystą laudację wygłosił dziekan Wydziału Elektrycznego PW - prof. Lech Grzesiak.

Prof. Roman Barlik prowadzi działalność naukowo-badawczą w elektrotechnice oraz automatyce i robotyce. Specjalizuje się w energoelektronice i automatyce napędu elektrycznego, a w szczególności w zakresie techniki przekształtnikowej w układach napędowych, elektroenergetyce rozproszonej, a także w obszarze zastosowań nowych technologii w energoelektronice.

Wśród osób uhonorowanych Medalem Politechniki Warszawskiej z lat ubiegłych są między innymi: Kardynał Józef Glemp, prof. Henryk Skarżyński, prof. Piotr Wolański, prof. Wojciech Radomski.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019