27.05.2019
PL EN
21.05.2018 aktualizacja 21.05.2018

Bydgoski Festiwal Nauki - już od środy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Setki atrakcji czekają osoby odwiedzające Bydgoski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 23-27 maja. By wspólnie popularyzować naukę w ramach tej imprezy, swoje siły połączyło pięć bydgoskich uczelni, przy wsparciu placówek oświatowych, instytucji i organizacji pozarządowych.

Bydgoski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową, organizowaną co roku przez środowiska akademickie i środowiska pozauczelniane. Odbywa się od roku 2010. Organizatorami Festiwalu są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.

Jednym z patronów medialnych imprezy jest portal Nauka w Polsce.

Celem Bydgoskiego Festiwalu Nauki jest popularyzowanie nauki i osiągnięć techniki, rozbudzanie zainteresowań kulturą i sztuką, promowanie zdrowego trybu życia oraz postaw prospołecznych, ale także promocja naszego miasta i regionu.

Oferta programowa podzielona jest na ścieżki tematyczne: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną oraz ścieżkę medyczną i nauk o zdrowiu.

Na ścieżce artystycznej czekają m.in. warsztaty balonowe, poznawanie teatru od kulis, czy wykład z historii... filmowego Obcego.

W ścieżce społecznej można będzie poznać społeczną funkcję plotki, wziąć udział w warsztatach z budowania zespołu czy komunikacji interpersonalnej.

Na fanów nauk ścisłych czeka z kolei escape room czy pokazy eksplozji. Fani nauk przyrodniczych będą mogli zobaczyć pracownię entomologa, dowiedzieć się czy nawozy ratują - czy trują, a także zdobyć ciekawe informacje o Islandii, smogu, pasożytach albo zapachach przyrody.

Festiwal jest skierowany do wszystkich, bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. Udział w warsztatach i imprezach organizowanych podczas Festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Poprzednia 8. edycja festiwalu przyciągnęła ponad 27 tys. osób z całego regionu oraz województw ościennych, którzy bezpośrednio uczestniczyli w zajęciach organizowanych na pięciu uczelniach oraz w Inauguracji i Pikniku Naukowo – Rodzinnym na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Maksymą Festiwalu jest hasło: „Złap bakcyla nauki”. Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowo-dydaktycznych, studentów, partnerów bydgoskich uczelni uczestnicy Festiwalu mogą przekonać się, jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka.

Ta odbywająca się w ciągu kilku dni impreza oparta jest na projektach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych we wszystkich możliwych formach (wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje panelowe, wystawy, koncerty).

Więcej na stronie https://www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019