20.04.2019
PL EN
29.05.2018 aktualizacja 29.05.2018

Izrael/ Netanjahu do ministrów nauki: przyszłość należy do innowatorów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Przyszłość należy do innowatorów – powiedział w poniedziałek premier Izraela Benjamin Netanjahu na konferencji "Thinking out of the Box", w której udział biorą udział ministrowie nauki, w tym polska delegacja z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem.

Jarosław Gowin od niedzieli przebywa z trzydniową wizytą w Izraelu. Jest tam na zaproszenie strony izraelskiej jako jeden z gości konferencji „Thinking out of the Box”, która odbywa się w Jerozolimie. Jest to jedno z wydarzeń zorganizowanych z okazji obchodów 70. rocznicy powstania państwa żydowskiego.

W konferencji biorą udział ministrowie odpowiedzialni za naukę, innowacje czy technologie z 20 krajów.

W inauguracji konferencji wziął udział w poniedziałkowy wieczór premier Netanjahu.

„Izrael nie ma wyboru. To naprawdę małe państwo. Z ograniczonymi zasobami naturalnymi, wieloma zagrożeniami, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Musimy inwestować w technologię militarną, technologie informacyjne” – powiedział izraelski premier.

Dodał, że jest to wielka inwestycja. „Przyszłość należy do tych, którzy tworzą innowacje. A Izrael to państwo innowacyjne. Chcielibyśmy tworzyć przyszłość razem z wami” – zwrócił się do gości.

Mówił o znaczeniu takich technologii jak sztuczna inteligencja czy e-medycyna oraz wpływie technologii na cyberbezpieczeństwo.

Gowin oraz wiceminister nauki Piotr Dardziński biorą udział w konferencji również we wtorek.

Spotkają się z członkinią Rady Szkolnictwa Wyższego Izraela prof. Jaffą Zilberszac oraz z estońską minister edukacji i badań Mailis Reps. (PAP)

Z Jerozolimy Ludwika Tomala (PAP)

lt/ fit/ mc/

Copyright © Fundacja PAP 2019