Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
04.06.2018 aktualizacja 04.06.2018

Cztery nowe kierunki na Politechnice Śląskiej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Budownictwo podziemne, fizyka techniczna, gospodarka obiegu zamkniętego oraz gospodarka surowcami mineralnymi – to 4 nowe kierunki, które oferuje od nowego roku akademickiego Politechnika Śląska w Gliwicach. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja na uczelnię.

Jak poinformował w piątek jej rzecznik Paweł Doś, w tym roku kandydaci mają do wyboru ponad 50 kierunków studiów na 15 wydziałach w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. W ramach jednego naboru mogą wybrać aż cztery kierunki studiów – kierunek podstawowy, na którym najbardziej im zależy, a także do trzech kierunków tzw. kolejnego wyboru.

Na maturzystów czeka również do wyboru coraz większa liczba kierunków o profilu praktycznym, na których odbywa się obowiązkowa praktyka, trwająca co najmniej 3 miesiące. "Warto również zwrócić uwagę na studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym. Kierunek ten jest prowadzony wspólnie z Katowicką Specjalną Strefa Ekonomiczną, a jego studenci już od pierwszego roku studiów równolegle zdobywają wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie zawodowe w ramach płatnych staży w firmach z branży automotive" - podkreślił Paweł Doś.

Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim na 16 kierunkach studiów - to oferta dla tych, którzy planują w przyszłości pracować w międzynarodowych firmach.

Najpopularniejszymi kierunkami podczas ubiegłorocznej rekrutacji na Politechnikę Śląską były: informatyka, automatyka i robotyka, budownictwo, architektura oraz transport.

Politechnika Śląska to najstarsza uczelnia techniczna w regionie i jedna z największych w kraju. Powstała w 1945 r. jako zaplecze naukowo-dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce i jednocześnie jednego z bardziej zindustrializowanych obszarów w Europie – Górnego Śląska.

Aktualnie Politechnika Śląska kształci 21,5 tys. studentów, w tym 15,5 tys. na studiach stacjonarnych. Oprócz kierunków technicznych na uczelni można również studiować administrację, analitykę biznesową, matematykę, socjologię i zarządzanie, w tym zarządzanie projektami, a także filologię i pedagogikę. (PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024