27.05.2019
PL EN
04.06.2018 aktualizacja 04.06.2018

W czwartek - konferencja nt. 20 lat Polski w programach ramowych UE

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Konferencja podsumowująca 20-lecie uczestnictwa Polski w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE odbędzie się w czwartek w Warszawie. Dzień wcześniej rozdane zostaną Nagrody Kryształowej Brukselki 2018.

Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się 7 czerwca w Hotelu Marriott w Warszawie, jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPKPB UE) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Konferencja adresowana jest do przedstawicieli uczelni, instytucji naukowych, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz administracji publicznej.

Uczestnicy konferencji podsumują dotychczasowe uczestnictwo Polski w Programach Ramowych UE w ostatnich 20 latach. "Jednak głównym celem wydarzenia jest strategiczna dyskusja, jak wykorzystać nowe możliwości (w tym wprowadzone nowe zasady wynagradzania), dla zwiększenia uczestnictwa Polski w Horyzoncie 2020 w latach 2018-2020, a także, jak przygotować się do aktywnego udziału w kolejnym programie ramowym – Horizon Europe" - zapowiada dyrektor KPKPB UE dr inż. Zygmunt Krasiński, cytowany w komunikacie prasowym.

Podczas konferencji przedstawione zostaną efekty działań, których celem jest zwiększenie uczestnictwa Polski w programach ramowych. Rekomendacje w tej sprawie zostały wypracowane podczas konferencji "Horyzont 2020 – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy – możliwości i wyzwania dla Polski", która odbyła się w 2016 r.

Dzień przed konferencją odbędzie się gala wręczenia Nagród Kryształowej Brukselki 2018. Wyróżnienie to przyznawane jest od 2001 r. za wybitne osiągnięcia w programach ramowych UE.

Więcej informacji o konferencji "20 lat Polski w Programach Ramowych Badań i Innowacji UE. Horyzont 2020 – nowe otwarcie" dostępnych jest na stronie internetowej.

Serwis PAP - Nauka w Polsce jest patronem medialnym wydarzenia. 

PAP - Nauka w Polsce

kflo/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019