17.02.2019
PL EN
06.07.2018 aktualizacja 06.07.2018

Do 10 lipca uczniowie mogą się zgłaszać do programu pomocy KFnrD

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Jeszcze do 10 lipca trwa rekrutacja do programu pomocy zdolnym młodym ludziom, prowadzonego przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.

Program Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, objęty patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, skierowany jest do uczniów chcących rozwijać swoje pasje, zainteresowania i szczególne uzdolnienia w dziedzinach ścisłych, humanistycznych i artystycznych.

KFnrD co roku umożliwia około 500 uczniom bezpłatny udział w obozach, warsztatach i seminariach z czołowymi naukowcami i ludźmi kultury z całej Polski, a także koncertach, wystawach, projekcjach i spektaklach. Pomaga przede wszystkim tym młodym ludziom, którzy z różnych powodów nie dostają dostatecznego wsparcia dla swojego rozwoju w najbliższym środowisku.

Ze względu na wiele zapytań Fundusz zdecydował się przedłużyć rekrutację do programu do 10 lipca - jeszcze można się zgłosić!

W przypadku zainteresowań naukowych i literackich najważniejsze jest napisanie przez kandydata szczegółowej wypowiedzi (listu) na temat jego zainteresowań oraz sposobów, w jaki je rozwija. Można również dodać skany dyplomów z olimpiad i konkursów przedmiotowych, a także rekomendację nauczyciela lub dyrekcji szkoły.

Muzycy powinni przedstawić opinię nauczyciela prowadzącego naukę na głównym instrumencie, w której znajdzie się wyliczenie wyników udziału w przesłuchaniach lub konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Plastycy - około 5 rysunków, 15 szkiców „szybkich” i 10 prac w dowolnej technice (malarstwo, rzeźba, grafika) stanowiących wypowiedź artystyczną na dowolny temat (z potwierdzeniem przez szkołę lub opiekuna samodzielności ich wykonania).

Wnioski wraz z całą dokumentacją są rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, pedagodzy i psycholodzy.

Podstawowym kryterium przyjęcia do Programu są wyniki pracy w zakresie zainteresowań. Ocena wniosków potrwa do września, zaś wyniki będą ogłoszone w październiku.

Więcej informacji o programie, a także szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie: http://fundusz.org/rekrutacja/

„Atmosfera podczas zajęć w Funduszu jest wspaniała, nie wyglądają one jak typowa nauka w szkole. Prowadzący mają zupełnie inne podejście do tematów i zindywidualizowany kontakt z uczestnikami. Dzięki temu możemy na każdym kroku pytać o pomoc w zagadnieniach, których do końca nie rozumiemy” – Katarzyna z Bydgoszczy, stypendystka Funduszu w roku 2017/2018.(PAP)

pmw/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019