17.02.2019
PL EN
11.07.2018 aktualizacja 11.07.2018

Warszawa/24,7 mln zł dofinansowania z UE dla Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Ponad 24,7 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) na doposażenie Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii w aparaturę badawczo-naukową. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Umowę w sprawie dofinansowania podpisali we wtorek marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i dyrektor ITME Zbigniew Matyjas - poinformował we wtorek Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w przesłanym PAP komunikacie.

Przyznane dofinansowanie pozwoli na dalsze prowadzenie badań i tworzenie kompleksowych instalacji badawczych, które umożliwią realizację przedsięwzięć naukowych w dziedzinach dotyczących m.in. technologii materiałów, opracowania technologii wytwarzania grafenu i materiałów na bazie grafenu, identyfikacji nowych koncepcji struktur i przyrządów na bazie grafenu oraz struktur dwuwymiarowych. W przyszłości będzie można je stosować w technologiach biomedycznych, sensorach, optoelektronice, fotonice, przyrządach elektronowych, elastycznej elektronice, energetyce.

"Realizacja projektu pozwoli na zastosowanie nowych struktur i przyrządów w systemach wykonawczych oferujących nowe możliwości funkcjonowania, a także integrację grafenu i nowych materiałów z istniejącymi platformami technologicznymi m.in. z technologiami półprzewodnikowymi dla elektroniki" - podano w komunikacie.

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowanych głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Na 2018 r. zaplanowano 31 konkursów na ponad 603 mln zł. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. 

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019