20.06.2019
PL EN
21.09.2018 aktualizacja 21.09.2018

Wrocław/ Na Uniwersytecie Medycznym spotkanie organizacji Lekarze Przeciwko Wojnie Nuklearnej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Zapobieganie globalnemu konfliktowi oraz radzenie sobie z ewentualnymi konsekwencjami wojny nuklearnej to zagadnienia, które będą poruszane podczas rozpoczynającego się w piątek na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu spotkania organizacji Lekarze Przeciwko Wojnie Nuklearnej.

Organizacja Lekarze Przeciwko Wojnie Nuklearnej (IPPNW) dała początek Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej, która w tym roku otrzymała Pokojową Nagrodą Nobla.

Organizatorem europejskiego spotkania IPPNW, które w piątek rozpocznie się we Wrocławia, są przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Lekarze Przeciwko Wojnie Nuklearnej. Działa ono przy Zakładzie Humanistycznych Nauk Lekarskich Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – poinformowała w piątek PAP Katarzyna Szulik z biura prasowego wrocławskiej uczelni. Koło, którym opiekuje się dr hab. Jarosław Barański, jest jedyną studencką organizacją, która w Polsce reprezentuje IPPNW. Przewodniczący koła Dominik Stosik jest - obok Niemki Evy Lauckner - jednym z dwóch liderów IPPNW.

Wrocławska konferencja potrwa trzy dni. "Członkowie i sympatycy IPPNW z całej Europy będą dyskutować o sposobach zapobiegania globalnemu konfliktowi na tle nuklearnym oraz radzeniu sobie z jego ewentualnymi konsekwencjami" - przekazała Szulik.

Hasłem przewodnim wrocławskiej konferencji jest "Budowanie mostów dla pokoju i świata wolnego od broni nuklearnej".(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019