20.06.2019
PL EN
28.09.2018 aktualizacja 28.09.2018
Kamil Szubański
Kamil Szubański

Studenci Erasmusa+ powitani na Politechnice Łódzkiej

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Niemal 280 cudzoziemców, którzy będą studiować na Politechnice Łódzkiej w ramach programu Erasmus+ oraz umów o podwójnym dyplomie z prestiżowymi uczelniami europejskimi, rozpoczyna naukę w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE łódzkiej uczelni.

Zagraniczni studenci co roku spędzają w Politechnice Łódzkiej jeden lub dwa semestry. W tym roku na semestr zimowy 2018/19 do IFE przyjechało niemal 280 studentów.

Tradycyjnie już najliczniejszą grupę stanowią Francuzi, Hiszpanie i Turcy, jednak naszą uczelnię coraz chętniej wybierają również studenci z takich krajów jak Austria czy Holandia – podkreśla rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka.

Podczas piątkowej inauguracji roku akademickiego, cudzoziemcy usłyszeli praktyczne informacje na temat studiów w IFE i całej uczelni oraz wiele wskazówek m.in. od przedstawicieli policji, przydatnych podczas pobytu w Łodzi – dodała rzeczniczka.

Politechnika Łódzka od lat rozwija wymianę studentów i kadry w ramach programu Erasmus+, którego głównym założeniem jest wspieranie kształcenia oraz zapewnienie młodzieży lepszych szans na rynku pracy. Bardzo ważnym aspektem programu jest również nawiązanie współpracy między uczelniami, szkołami, przedsiębiorstwami i organizacjami z Unii Europejskiej.

Chojnacka podkreśla, że rozwój mobilności studenckiej jest niezwykle ważnym tematem i jednocześnie wyzwaniem, przed którym stoją wszystkie liczące się uczelnie w Polsce. Był też jednym z powodów powstania w ub. roku Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ – jednostki ogólnouczelnianej, w skład której weszło IFE PŁ.

PAP - Nauka w Polsce

szu/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019