06.07.2020
PL EN
16.10.2018 aktualizacja 16.10.2018

Wydłużono termin składania wniosków w konkursie o edukacji

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do 20 października wydłużono czas składania wniosków w konkursie EDUinspiracje Media 2018. Mogą w nim brać udział dziennikarze i publicyści zajmujący się tematyką edukacyjną, a zwłaszcza związaną z projektami unijnymi.

Zgłoszenia można przesyłać do 20 października na skrzynkę mailową: media@frse.org.pl lub na adres Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. O wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń poinformowała we wtorek PAP przedstawicielka organizatora konkursu - Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Konkurs przeznaczony jest dla dziennikarzy i publicystów, którzy w sposób przystępny, zrozumiały i atrakcyjny prezentują problematykę związaną z programami i inicjatywami edukacyjnymi, a w swojej działalności poruszali i promowali działania w ramach programów Erasmus+, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój; Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży Eurodesk, Europass, eTwinning - informuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Organizatorzy konkursu zapraszają dziennikarzy piszących, a także autorów audycji radiowych, telewizyjnych i materiałów rozpowszechnianych przez internet.

Do konkursu dopuszczone będą artykuły, audycje i programy telewizyjne, które miały premierę po 1 stycznia 2017 roku. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w trzech kategoriach: tekst, materiał dźwiękowy, materiał filmowy. Kapituła konkursu będzie oceniała warsztat dziennikarski, wartość informacyjną i styl.

Prace konkursowe można przesyłać drogą tradycyjną i elektronicznie (na adres media@frse.org.pl). Regulamin konkursu można znaleźć na stronie: https://eduinspiracje.org.pl/konkurs-dla-dziennikarzy/regulamin/

Nazwiska i nazwy zwycięzców zostaną ogłoszone podczas gali wręczenia nagród w listopadzie.

Dla zwycięzcy przewidziany jest profesjonalny sprzęt fotograficzny.

Organizator konkursu - Fundacja Systemu Rozwoju Edukacji - jest fundacją, która realizuje programy i inicjatywy edukacyjne skierowane do młodzieży szkolnej, nauczycieli, instytucji szkolnictwa wyższego, obszaru edukacji i aktywizacji zawodowej dorosłych, kształcenia zawodowego oraz współpracy międzynarodowej w ramach realizacji polityki edukacji i mobilności w UE. Misją fundacji jest m.in. zwiększanie świadomości wpływu realizowanych projektów edukacyjnych na społeczeństwo w Polsce, oraz promowanie i rozpowszechnianie znaczenia edukacji.

Patronem medialnym konkursu jest serwis Nauka w Polsce. (PAP)

zan/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020