10.12.2019
PL EN
17.10.2018 aktualizacja 17.10.2018

Warsztaty ERC w Wiedniu dla kandydatów do grantów

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Naukowcy, którzy planują ubieganie się o grant ERC, mogą dopracować koncepcję swoich projektów badawczych na bezpłatnych warsztatach w Wiedniu. Rekrutacja przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych trwa do 29 listopada.

Warsztaty "ERC Mentoring Initiative" odbędą się w dniach 23-24 listopada 2018 rok. W ich trakcie kandydaci do grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) będą prezentować swoje pomysły na przełomowe badania. Skonsultują je z ekspertami oraz badaczami, którym udało się przygotować dobry wniosek projektowy i otrzymać grant.

Warsztaty są skierowane do humanistów i przedstawicieli nauk społecznych, którzy planują aplikowanie o granty Starting i Consolidator, czyli będących odpowiednio od 1 roku do 7 lat oraz od 7 do 12 lat po uzyskaniu tytułu doktora.

Spotkanie organizuje Instytut Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen - IWM) oraz Polska Akademia Nauk, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Organizatorzy pokrywają koszty noclegu i refundację części kosztów dojazdu na warsztaty do Wiednia.

Największe szanse na udział w warsztatach mają autorzy wysokiej jakości publikacji naukowych. Promowane będą osoby, które aktywnie uczestniczą w konferencjach naukowych, są mobilne zawodowo i współpracują z badaczami w kraju i zagranicą. Dodatkowym atutem są wcześniej uzyskane granty na badania naukowe.

Wniosek o udział w warsztatach można złożyć na stronie internetowej: https://www.interankiety.pl/i/po5N8LK0

Rozmowy i prezentacje będą prowadzone w języku angielskim. Wśród zaproszonych ekspertów ERC są: profesor antropologii Shalini Randeria, historyk prof. Balázs Trencsényi, socjolog prof. Josef Ehmer, były doradca naukowy prezydenta ERC Thomas König oraz laureat grantu ERC Starting - Börries Kuzmany.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019