24.04.2019
PL EN
25.10.2018 aktualizacja 25.10.2018

Dzień informacyjny w Warszawie nt finansowanie UE na badania kosmosu i obserwacje Ziemi

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Dzień informacyjny dla naukowców planujących start w konkursie o grant na badania przestrzeni kosmicznej odbędzie się 20 listopada w Warszawie. Na obserwacje kosmosu i Ziemi oraz projekty techniczne z tym związane Komisja Europejska przeznaczy w 2019 roku ponad 121 milionów euro.

Z polskimi badaczami spotkają się przedstawiciele Komisji Europejskiej (DG GROW), Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA) oraz Agencji ds. Europejskiego Systemu Nawigacji Satelitarnej (GSA).

Eksperci przedstawią tematykę konkursów ogłoszonych 16 października, a także zasady uczestnictwa, procedury składania i oceny wniosków projektowych w unijnym programie Horyzont 2020.

O swoich doświadczeniach opowiedzą także koordynatorzy i realizatorzy projektów programów ramowych w obszarze „Przestrzeń kosmiczna”. Naukowcy omówią dotychczasowe polskie sukcesy w konkursach SPACE. Przedstawione będą możliwości, które oferuje platforma DIAS (Data and Information Access Services) w zakresie konkursów dotyczących Obserwacji Ziemi.

Dzień Informacyjny w obszarze „Przestrzeń kosmiczna” w Programie Ramowym Horyzont 2020 organizuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Koordynatorem jest dr Piotr Świerczyński.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: https://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-h2020-przestrzen-kosmiczna

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019