22.07.2019
PL EN
23.01.2019 aktualizacja 23.01.2019

Jolanta Różowska prezesem Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych EUCU.NET

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Jolanta Różowska z Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci znalazła się w gronie trzech prezesów Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych EUCU.NET. Organizacja skupia członków z 33 krajów na 5 kontynentach.

W skład zarządu Europejskiej Sieci Uniwersytetów Dziecięcych (European Children`s Universities Network - EUCU.NET) wchodzi troje członków, z których każdy pełni funkcje prezesa.

Na walnym spotkaniu w Wiedniu odbyło się głosowanie, na którym wybrano nowy zarząd w składzie. W jego składzie znalazły się: Karoline Iber z Uniwersytetu w Wiedniu, Silvia Prock z Uniwersytetu w Insbrucku oraz Jolanta Różowska z Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci - poinformowała w środę Jolanta Różowska w przesłanej PAP informacji prasowej.

Poprzednio funkcje te pełnili (nieprzerwanie od 2011 roku) Karoline Iber z Uniwersytetu w Wiedniu, Tricia Jenkins z Uniwersytetu w Liverpoolu oraz Michael Seifert z Uniwersytetu w Tybindze: twórca pierwszego na świecie uniwersytetu dziecięcego, który otrzymał od Komisji Europejskiej nagrodę Kartezjusza (Descartes Prize for Science Communication) za wybitne zasługi w popularyzacji wiedzy.

Jolanta Różowska od 2008 roku jest prezesem Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci z Trzebini. Sztandarowym projektem Fundacji jest Małopolski Uniwersytet dla Dzieci, który od 10 lat prowadzi interdyscyplinarne zajęcia naukowe dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia odbywają się w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.

EUCU.NET jest organizacją non-profit z siedzibą w Wiedniu. Prawie 1/5 członków EUCU.NET stanowią polskie uniwersytety dla dzieci. Podstawowy cel, jaki stawia sobie EUCU.NET to wspieranie znaczenia uniwersytetów dziecięcych na płaszczyźnie europejskiej, lobbying na rzecz wspierania istniejących i powstających projektów tego typu oraz promocja uniwersytetów dla dzieci, jako platformy edukacyjnej zwiększającej zainteresowanie nauką od możliwie najmłodszych lat.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2019