23.02.2020
PL EN
13.03.2019 aktualizacja 13.03.2019

Kongres E(x)plory w Warszawie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Jak z bałtyckich bursztynów można pozyskiwać substancje bakteriobójcze, czym jest sztuczna inteligencja prawna i jak wygląda elektryczny "Eagle Bus" - o tym opowiedzą młodzi innowatorzy 26 marca w Warszawie podczas VIII Kongresu E(x)plory.

Prezentacje i panele dyskusyjne będą otwarte dla publiczności. Eksperci będą dyskutować m.in. o funkcjonowaniu transferu technologii, o wzajemnych oczekiwaniach inwestorów i pomysłodawców współpracujących przy wdrażaniu innowacji. W kongresie wezmą udział przedstawiciele firm oraz instytucji zainteresowanych wynalazkami i nowymi technologiami, poszukujący ciekawych rozwiązań na polskim rynku.

Celem Kongresu jest połączenie młodych innowatorów ze specjalistami i przedsiębiorstwami, tak aby razem mogli wdrażać nowe rozwiązania. Wynalazcy zaprezentują 11 projektów wyłonionych w konkursie E(x)plory, m.in. „Metodę pozyskiwania substancji bakteriobójczej z bursztynu bałtyckiego” opracowaną przez Igora Kaczmarczyka, „System sztucznej inteligencji prawnej” Kamila Stępniaka, „Elektryczny Eagle Bus” Sebastiana Szczepaniaka. Wszyscy autorzy projektów - młodzi naukowcy, innowatorzy oraz startupowcy, będą mieli szansę zaprezentować swoje wynalazki lub nowe rozwiązania. Przedstawiciele biznesu i inwestorzy zyskają okazję, aby te rozwiązania poznać i porozmawiać z ich autorami.

„W ciągu 8 edycji programu E(x)plory, poznaliśmy ponad tysiąc młodych innowatorów. Wiele z realizowanych przez nich projektów badawczych, ma duży potencjał komercjalizacyjny. Chcemy wspierać młodych innowatorów i pokazywać ich rozwiązania światu. Liczymy, że udział w Kongresie zaowocuje nowymi partnerstwami i przyczyni się do wdrożenia nowych pomysłów” – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii organizującej kongres.

Zdaniem organizatorów, Kongres E(x)plory to także przestrzeń networkingowa. Autorzy projektów będą mogli wymienić wiedzę i doświadczenie z ludźmi z branży oraz ze sobą nawzajem.

Kongres odbędzie się 26 marca w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie: http://bit.ly/8kongresexplory

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020