25.02.2020
PL EN
14.03.2019 aktualizacja 15.03.2019

Science Game Jam: czas na naukowe planszówki

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Miłośnicy planszówek, chcący zaprojektować własną grę, a przy okazji przyczynić się do popularyzacji nauki, mogą dołączyć do Science Game Jam 2019. Uczestnicy wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w Warszawie, będą mieli dziesięć godzin na stworzenie i zaprezentowanie własnej, popularnonaukowej gry.

Science Game Jam 2019 odbędzie się już po raz drugi w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej między godziną 10:00 a 22.00 Zapisywać można się za pośrednictwem strony internetowej. 

Wydarzenie organizują: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, Grart, Rzecznicy Nauki i Marsz dla Nauki.

"Będziecie mieli dziesięć godzin na stworzenie i zaprezentowanie popularnonaukowej gry planszowej! Po naszą opieką wytężycie mózgi, by pokazać, że gry mogą i uczyć, i bawić - na setki sposobów!" - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W trakcie Jamu kilkuosobowe drużyny będą miały za zadanie zaprojektować grę planszową opartą na wylosowanych przez siebie tematach związanych z popularyzacją nauki. W trakcie konkursu jury będzie obserwować prace i udzielać porad i konsultacji. Konkurs zakończy się prezentacją prototypów i wybraniem najciekawszych z nich. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane podczas popularnego wydarzenia: Planszówki na PGE Narodowym.

Ubiegłoroczną edycję Science Game Jam 2018 zwyciężyli twórcy gry Przedwieczne Bakterie: Igor Widawski, Szymon Owczarek, Adam Banaszek i Ewa Olszewska. Gra przedstawia procesy technologiczne oraz autentyczne narzędzia wykorzystywane przy pracy z bakteriami.

Z rozmrożonych lodów bieguna południowego wydobyto tajemnicze bakterie. Okazało się jednak, że nie niosą za sobą żadnej tajemniczej zarazy - mało tego, można je wykorzystać dla dobra ludzkości. Biotechnolodzy rozpoczęli badania i zaczęli szukać sposobów na wykorzystanie nieznanych dotąd enzymów. Wyniki były zdumiewające! Bakterie mogły wznieść ludzkość na wyższy poziom rozwoju… a nawet uczynić ją nieśmiertelną. Aby jednak uwolnić potencjał zawarty w mikrobach i skorzystać z ich mocy, trzeba nad nimi popracować i zrobić z nich… kefir - czytamy w opisie gry.

Gracz musi więc dostarczyć kefirów, których oczekuje ludzkość. Jego zadaniem jest wcielenie się w naukowca i opracowanie kefirów dających zdrowie, siłę, piękno, a nawet nieśmiertelność. Podczas gry ma on namnażać bakterie, opracować innowacyjne receptury, poznawać nowe technologie produkcji i walczyć o Punkty Uznania.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020