24.09.2019
PL EN
05.02.2009 aktualizacja 05.02.2009

Rusza rekrutacja Ogólnopolskiego Programu Mentoringowego dla Młodych Przedsiębiorców

<strong>Rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji Youth Business Poland - Ogólnopolskiego Programu Mentoringowego dla Młodych Przedsiębiorców.</strong> Młodzi przedsiębiorcy zainteresowani niskooprocentowaną pożyczką oraz współpracą z profesjonalnym coachem lub mentorem mogą zgłaszać swój udział w projekcie do 15 marca 2009.

Z pomocy trenera mogą skorzystać osoby w wieku 18-35 lat, które planują założyć firmę lub prowadzą działalność krócej niż rok.

Jak podaje Portal Innowacji, najważniejszym elementem programu Youth Business Poland jest wsparcie mentorów i coachów. Ich zadaniem jest przyspieszenie tempa rozwoju, ulepszenie działania i podniesienie jakości funkcjonowania firmy. Role mentora i coacha są jednak różne - mentor to doświadczony przedsiębiorca, który dzieli się wiedzą, doświadczeniem, radami i pomysłami z uczniem - startującym przedsiębiorcą. Coach - wyjaśnia portal - to partner, z którym wspólnie tworzy się pomysły, planuje działania, ocenia ich skuteczność .

Program Youth Business jest częścią Prince\\'s Youth Business International, sieci programów, wspierających przedsiębiorczość w blisko 40 krajach świata. Program pomaga młodym w prowadzeniu działalności gospodarczej, zapewnienia opiekę merytoryczną i wsparcie finansowe.

W Polsce program Youth Business Poland prowadzony jest pod auspicjami Fundacji Inkubator Technologiczny. W tej edycji programu pożyczki dla młodych przedsiębiorców udzielane są przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w ramach programu "Pierwszy Biznes".

Bank udziela niskooprocentowanych pożyczek młodym ludziom, chcącym założyć własną firmę. Program jest przeznaczony dla osób bezrobotnych do 25. roku życia oraz osób bezrobotnych legitymujących się dyplomem szkoły wyższej, świadectwem lub innym dokumentem poświadczającym ukończenie nauki, które nie ukończyły 27. roku życia i od zakończenia szkoły nie upłynęło więcej niż 12 miesięcy. Pożyczka może być udzielona zarówno osobie bezrobotnej jak również grupie osób uprawnionych, które wspólnie chcą założyć firmę.

Pożyczka jest przeznaczona na finansowanie kosztów realizacji przedstawionego planu rozpoczęcia działalności lub na tworzenie nowego miejsca pracy, w szczególności zaś na zakup wyposażenia technicznego, dostosowanie pomieszczeń. Wysokość udzielonej pożyczki nie może przekroczyć 40 tys. zł na jedną uprawnioną osobę - czytamy na stronie http://fit.org.pl/pozyczki-bgk.html. EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt

Copyright © Fundacja PAP 2019