20.08.2019
PL EN
10.05.2012 aktualizacja 10.05.2012

Prof. Tomasz Szapiro nowym rektorem SGH

PAP © 2012 / PAP © 2012 /

Prof. Tomasz Szapiro został nowym rektorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) na kadencję 2012-2016. Funkcję rektora obejmie 1 września – poinformował rzecznik prasowy uczelni Marcin Poznań.

„Rektor-elekt pokonał w wyścigu wyborczym trójkę kontrkandydatów, zdobywając w decydującej trzeciej turze wyborów 119 głosów elektorskich” – poinformował rzecznik SGH w przesłanym PAP komunikacie.

Zainteresowania naukowe prof. Szapiro obejmują m.in. metody analizy decyzji, zastosowania badań operacyjnych i sztucznej inteligencji w zarządzaniu i ekonomii, procedury wspomagania negocjacji.

Uczony od 1995 roku jest kierownikiem Zakładu Analizy i Wspomagania Decyzji w Instytucie Ekonometrii SGH. W 1992 roku uzyskał habilitację z ekonomii w SGH, a w 2003 roku tytuł profesora nauk ekonomicznych.

Jest członkiem rad naukowych Instytutu Spraw Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Instytutu Badań Systemowych PAN. Przewodniczy ministerialnemu zespołowi interdyscyplinarnemu do spraw oceny wniosków o przyznanie stypendiów dla wybitnych młodych naukowców na lata 2011-2013.

Zdobył subsydium profesorskie „Mistrz” przyznawane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej osobom, które potrafią skutecznie łączyć pracę naukową z kształceniem młodej kadry. Jest też laureatem pięciu nagród rektora SGH za osiągnięcia w badaniach naukowych, nauczaniu i działalności organizacyjnej.

Współpracował z uczonymi kanadyjskimi, amerykańskimi belgijskimi i ukraińskimi, biorąc udział w parach badawczych m.in. na Uniwersytecie Ottawskim, Katolickim Uniwersytecie w Louvain-la-Neuve, Uniwersytecie Arizońskim, Politechnice w Odessie. (PAP)

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019