20.07.2019
PL EN
15.06.2012 aktualizacja 15.06.2012

Tarnowska PWSZ uruchomi dwa kierunki artystyczne

Foto: Fotolia Foto: Fotolia

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie dwóch kierunków artystycznych: grafiki i wzornictwa. Uczelnia ogłosiła już rekrutację, na chętnych czeka w sumie 60 miejsc.

Jak podkreślają władze miasta, Tarnów od nowego roku akademickiego stanie się drugim w Małopolsce, po Krakowie, ośrodkiem oferującym tego typu studia wyższe.

„To nowa siła i jakość dla miasta, to nobilitacja dla uczelni” - oceniła podczas środowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Tarnowa Krystyna Latała.

Jak dodała, wykładowcami na nowych kierunkach będą profesorowie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz tarnowscy nauczyciele z Zespołu Szkół Plastycznych. Szkoła ta, która przeszła modernizację, ma się stać bazą szkoleniową dla przedsięwzięcia.

Nabór na dwa nowe oraz wszystkie pozostałe kierunki na PWSZ ruszy w poniedziałek, 18 czerwca. Potrwa do 20 lipca. Niewykluczone, że w przyszłości w Tarnowie uruchomione zostaną również kierunki muzyczne.

Zabiegi władz miasta i uczelni o uruchomienie w Tarnowie kształcenia artystycznego na poziomie wyższym trwały od blisko ponad trzech lat.

PAP - Nauka w Polsce

rgr/ ls/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019