18.08.2019
PL EN
20.06.2012 aktualizacja 20.06.2012

Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu na UMK

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu powstało Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu - inLab, które będzie zajmowało się marketingiem usług badawczo-rozwojowych realizowanych przez naukowców i studentów.

"Zadaniem inLab będzie pozyskiwanie zleceń zewnętrznych, umożliwiających komercjalizację osiągnięć badawczo-rozwojowych. Realizacja zleceń może przybierać formę wdrożenia wcześniej przygotowanych projektów lub opracowania nowych rozwiązań w oparciu o konkretne zapotrzebowania" - powiedziała PAP kierownik laboratorium Magdalena Jóźwik.

Laboratorium na realizację projektów badawczo-rozwojowych otrzymało 72 tysiące złotych z funduszy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, ale zamierza pozyskiwać również inne środki zewnętrzne.

Jóźwik podkreśliła, że laboratorium zamierza kreować rozwiązania "szyte na miarę" dla konkretnych przedsiębiorstw. Do realizacji projektów angażowani będą naukowcy i studenci.

Nowa jednostka uczelniana w planach ma też przeprowadzenie badań potencjału środowiska akademickiego, zarówno kadry naukowej, jak i studentów w zakresie prac badawczo-rozwojowych. Specjalnie przygotowane testy mają sprawdzić m.in. styl pracy w zespole, stosunek do innowacyjności, gotowość do podjęcia prac badawczo-rozwojowych, umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań.

Projekt innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu UMK będzie realizowany we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym, przy eksperckim wsparciu Uniwersytetu Laurea w Finlandii. (PAP)

rau/ ls/

Copyright © Fundacja PAP 2019