Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
19.07.2012 aktualizacja 19.07.2012

Na Politechnice Wrocławskiej powstaną klasy gimnazjalne i licealne

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Około 100 uczniów będzie mogło podjąć naukę w klasach gimnazjalnych i licealnych, które od nowego roku akademickiego będą funkcjonować na Politechnice Wrocławskiej. Klasy powstaną w ramach Zespół Szkół Akademickich – nowego projektu edukacyjnego uczelni i miasta.

Jak powiedział w środę na konferencji prasowej rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski, projekt ma być szansą dla najbardziej ambitnych uczniów oraz tych, którzy nie mają możliwości realizowania swoich zdolności.

„Obecny poziom nauczania pozostawia wiele do życzenia. (...) Nie chcemy zatracić nieoszlifowanych perełek. Trzy lata liceum to za krótki okres na przygotowanie uczniów do studiów technicznych, dlatego uczelnia włączyła w projekt również gimnazjum" - wyjaśnił rektor.

Rekrutacja do klas gimnazjalnych i licealnych działających przy uczelni będzie prowadzona na takich samych zasadach jak do innych szkół w mieście. Uczniowie tych klas będą uczyć się w zakresie rozszerzonym matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Zostanie im udostępniona biblioteka oraz sale laboratoryjne.

„Politechnika Wrocławska zamierza maksymalnie wykorzystać istniejącą już strukturę dydaktyczną. W szkole będzie uczyć kadra, która posiada doświadczenie w pracy z młodzieżą, a do przedmiotów humanistycznych zostaną we wrześniu zatrudnieni nowi pracownicy. Dzięki istniejącej już strukturze dydaktycznej elitarne kształcenie nie będzie kosztowne” - zapewnił Więckowski.

Po zakończeniu edukacji absolwenci będą mogli wybrać dowolne liceum oraz dowolną uczelnię wyższą. Nowopowstały Zespół Szkół Akademickich nie zapewni im jednak dodatkowych bonusów przy rekrutacji na Politechniką Wrocławską.

Placówki, które powstaną w ramach zespołu, będą nosić odpowiednio nazwy: Akademickie Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum Akademickie. W każdej z nich powstaną po dwie klasy. Do każdej będzie przyjmowanych 28 uczniów.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ hes/bsz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024