07.07.2020
PL EN
13.09.2012 aktualizacja 13.09.2012

XIV Kongres Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Choroby zakaźne i perspektywy rozwoju chemioterapii w leczeniu zwierząt to niektóre z tematów XIV Kongresu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, rozpoczynającego się w czwartek na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

W trzydniowym spotkaniu weźmie udział ponad 800 lekarzy weterynarii - naukowców i praktyków. "Wrocławski Wydział Medycyny Weterynaryjnej będzie po 16 latach ponownie gospodarzem organizowanych co cztery lata spotkań lekarzy weterynarii" - poinformowała PAP rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Małgorzata Wanke-Jakubowska.

Podczas obrad plenarnych i w 15 sekcjach tematycznych zostanie wygłoszonych ponad 700 referatów. W części plenarnej przewidziano m.in. wykłady: prof. Andrzeja Gładysza "Choroby zakaźne-teraźniejszość i przyszłość", prof. Marcina Świtały "Perspektywy współczesnej chemioterapii u zwierząt" oraz prof. Ingo Noltego "Związek: człowiek-pies - kto od kogo korzysta?".

Wykład inauguracyjny - "Zwierzę w polszczyźnie" - wygłosi znany wrocławski językoznawca prof. Jan Miodek.

W ramach kongresu swoją ofertę zaprezentują firmy farmaceutyczne, producenci pasz i sprzętu weterynaryjnego oraz wydawnictwa.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ hes/

Copyright © Fundacja PAP 2020