17.12.2018
PL EN
17.09.2012 aktualizacja 17.09.2012

Wkrótce upływa termin zgłoszeń do Złotego Medalu Chemii

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Jeszcze tylko do końca września autorzy najciekawszych prac licencjackich i inżynierskich z chemii oraz jej styku z fizyką i biologią mogą je zgłaszać do drugiej edycji konkursu o Złoty Medal Chemii. Na zwycięzcę konkursu, prowadzonego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN czeka 10 tys. zł.

Jak przypominają przedstawiciele IChF PAN w przesłanym PAP komunikacie na konkurs należy przesyłać prace z dziedziny chemii (oraz z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) wykonane w roku akademickim 2011/2012.

31 października organizator ogłosi listę finalistów. Na przełomie listopada i grudnia komisja konkursowa wyłoni spośród nich siedmioro laureatów. Trójka najlepszych otrzyma medale, a wszyscy laureaci nagrody pieniężne (I nagroda – 10 tys., II nagroda – 5 tys., III nagroda – 2,5 tys., wyróżnienia – po 1 tys. zł). Finaliści konkursu będą również mogli odbyć staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, otrzymując możliwość bezpłatnego realizowania swoich badań w laboratoriach IChF PAN w formie krótko- lub długoterminowych projektów. W szczególnych przypadkach, dla osób spoza Warszawy, Instytut przewiduje możliwość dofinansowania kosztów zakwaterowania.

Konkurs o Złoty Medal Chemii jest organizowany przez IChF PAN po raz drugi. Honorowy patronat nad konkursem objął prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiego, prof. Maciej Żylicz. Głównym sponsorem tegorocznej edycji jest firma DuPont.

Instytut zwraca uwagę, że czworo spośród piętnastu finalistów zeszłorocznej edycji konkursu, w tym troje laureatów, zdobyło później prestiżowe Diamentowe Granty Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegóły konkursu i warunki nadsyłania prac znajdują się na stronie: http://ichf.edu.pl/medal_chemii/

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Copyright © Fundacja PAP 2018