20.06.2019
PL EN
21.09.2012 aktualizacja 21.09.2012

Światowe Dni Innowacji w Poznaniu

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Kwestie innowacyjnej polityki energetycznej będą jednym z wiodących tematów rozpoczynających się w poniedziałek w Poznaniu VI Światowych Dni Innowacji – poinformował w czwartek wicemarszałek województwa wielkopolskiego Leszek Wojtasiak.

Światowe Dni Innowacji mają promować ideę innowacji oraz budowy kreatywnego i otwartego społeczeństwa. Rozpoczną się 24 września i potrwają do 7 października.

"Największym kapitałem naszego regionu jest kapitał ludzki, który aby się dobrze rozwijać potrzebuje nowoczesnych narzędzi i na naszych dniach takie narzędzia są prezentowane. Teraz jest dobry czas do dyskutowania o projektach energetycznych i to nie tylko w kwestii budowy elektrowni jądrowych, ale także o potrzebie budowania zrównoważonego rynku energetycznego nie tylko w dziedzinie produkcji, ale także oszczędzania energii" - powiedział na konferencji prasowej Leszek Wojtasiak, wicemarszałek Wielkopolski, współorganizator przedsięwzięcia.

Podczas Światowych Dni Innowacji odbędzie się również II Wielkopolskie Forum Sieci Szerokopasmowej, które poświęcone jest sprawie budowy cyfrowej Wielkopolski, w której wyrównać się mają szanse w dostępie do usług internetowych. Jak podkreślają organizatorzy, informatyzacja społeczeństwa przyczynia się do przyjmowania nowych rozwiązań technologicznych, sprzyja budowie wartości ekonomicznych, społecznych i kulturowych.

„O tym, że region wielkopolski to region niezwykłych ludzi, odkryć, wynalazków i technologii będzie można się przekonać zwiedzając wystawę +Labirynt Innowacji+, która stanie na Placu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kontenerowy labirynt za pomocą multimedialnych i interaktywnych narzędzi prezentować będzie kolaż osiągnięć wielkopolskich naukowców, przedsiębiorstw i niezwykłych światowych rozwiązań w takich obszarach jak: społeczeństwo, edukacja, zdrowie, IT i design” – powiedziała kuratorka wystawy Agnieszka Wiśniewska.

Dni to także okazja twórczej aktywności dzieci i młodzieży, które mogą uczestniczyć w konkursie plastycznym "Moja Miejscowość roku 2030", lub przedstawić wizję Wielkopolski w roku 2030 w konkursie „Wielkopolska Moja Marka". Światowym Dniom Innowacji towarzyszyć będą publiczne debaty o tak istotnych dla mieszkańców Wielkopolski tematach, jak "Region 2030: Berlin-Warszawa-Poznań. Jak wyjść z cienia?" czy "Wielkopolanie 2030: Konserwatywni, starzy, biali?".

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ mki/ jra/

Copyright © Fundacja PAP 2019