Nauka dla Społeczeństwa

18.04.2024
PL EN
01.03.2013 aktualizacja 01.03.2013

Ruszyły zapisy do Studenckiego Nobla 2013

Najlepsi polscy studenci od 1 marca mogą się zgłaszać do udziału w piątej edycji konkursu Studencki Nobel 2013. Kandydaci będą oceniani pod kątem wszechstronności m.in. naukowej, społecznej, a także biznesowej. Zgłoszenia można przesyłać do końca marca.

Konkurs na najlepszego studenta w Polsce organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest Polska Agencja Prasowa.

Kryteriami wyboru laureatów są m.in. wyniki ze studiów, aktywność naukowa i społeczna, udział w konferencjach, sympozjach, publikacje naukowe, referaty, a także znajomość języków obcych oraz odbyte praktyki, staże i praca.

W konkursie udział brać mogą zarówno studenci uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Kandydaci nie powinni ukończyć 28. roku życia, a średnia ich ocen powinna wynosić co najmniej 4,0.

Konkurs główny składa się z trzech etapów – uczelnianego, w którym najlepsi studenci z poszczególnych uczelni wyższych zostaną wyłonieni przez uczelniane komisje; regionalnego, który na przełomie kwietnia i maja wyłoni najzdolniejszego studenta z każdego województwa; a także etapu krajowego, w czasie którego Krajowa Komisja Konkursowa wybierze zwycięzcę, czyli najlepszego z najlepszych – laureata Studenckiego Nobla 2013.

W konkursie oprócz wyboru najlepszego wśród najlepszych – zwycięzcy Studenckiego Nobla - nagradzani są też wybitni studenci w dziewięciu kategoriach branżowych. Nagrody czekają więc na najzdolniejszych studentów specjalizujących się w naukach: rolniczo – przyrodniczych; naukach ścisłych; naukach inżynieryjnych i technicznych; medycznych i naukach o zdrowiu; prawniczych; ekonomicznych; społecznych; humanistycznych; sporcie.

Zdobywcą Studenckiego Nobla 2012 i nagrody w wysokości 10 tys. zł został Maciej Besta z Akademii Górniczo – Hutniczej w im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny przez cały marzec na stronie: www.studenckinobel.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024