Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
08.04.2013 aktualizacja 08.04.2013

O archeologii podwodnej na popularnonaukowym wykładzie

Dr Bartosz Kontny z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego będzie kolejnym gościem w cyklu otwartych wykładów „Cała Wstecz! …bo przeszłość ma przyszłość!”. Na spotkaniu, które odbędzie się 12 kwietnia, przybliży tajniki badań archeologów podwodnych.

Jak archeolodzy pracują pod wodą? W jaki sposób szuka się stanowisk? Jak należy dokumentować wrak, a jak zatopiony port? Jak narysować plan stanowiska, aby był czytelny? Archeolog podwodny dr Bartosz Kontny postara się odpowiedzieć na te i inne pytania. Opowie o najczęstszych znaleziskach archeologicznych, sposobach ich wydobywania i osuszania. Zostaną także zaprezentowane najbardziej spektakularne osiągnięcia archeologii podwodnej w kraju i zagranicy.

Dr Bartosz Kontny jest znawcą tematyki związanej z uzbrojeniem w starożytności oraz archeologii podwodnej, która będzie tematem organizowanej prelekcji. Naukowiec od wielu lat czynnie uczestniczy w archeologicznych badaniach podwodnych, był m.in. współrealizatorem projektu unijnego "Archeologia podwodna" na UW. Od wielu lat także pisze artykuły popularnonaukowe dotyczące tego tematu.

Wykład odbędzie się w piątek, 12 kwietnia br., o godz. 17.00, w sali 2.10, na I piętrze w budynku Instytutu Archeologii UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Program spotkań i szersze informacje o cyklu dostępne są na stronie internetowej: http://calawstecz.uw.edu.pl/. Projekt jest inicjatywą Instytutu Archeologii UW.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024