27.02.2020
PL EN
13.05.2013 aktualizacja 13.05.2013

Niemal stu wybitnych studentów otrzyma „Diamentowy Grant”

Prawie stu wybitnych studentów polskich uczelni otrzyma w środę nagrody w konkursie „Diamentowy Grant”. Na jego drugą edycję Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało granty na ponad 16,5 mln złotych. Dofinansowanie dla laureatów w roku 2013 wyniesie ponad 4,3 mln złotych.

Program „Diamentowy Grant” prof. Barbara Kudrycka ogłosiła w 2011 roku, by ułatwić wybitnie uzdolnionym studentom szybsze wejście na drogę kariery naukowej. „Chcemy, aby młodzi naukowcy mieli stworzone jak najlepsze warunki do pracy badawczej. Wierzę też, że ten konkurs pozwoli im na zdynamizowanie prowadzonych badań” – powiedziała minister nauki prof. Barbara Kudrycka na spotkaniu z ubiegłorocznymi laureatami konkursu.

Program „Diamentowy Grant” zapewnia studentom nie tylko finansowe wsparcie, ale umożliwia też wcześniejsze przygotowywanie rozprawy doktorskiej oraz rozpoczęcie samodzielnej pracy badawczej.

Osoby po licencjacie i studenci po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, które chcą przeprowadzić własne badania naukowe mogą dostać na ten cel nawet 200 tys. zł. Środki pozyskane w ramach konkursu są przeznaczane na wydatki związane z prowadzeniem badań, a także na wynagrodzenie dla młodego badacza w wysokości minimum 2,5 tys. zł miesięcznie.

Uroczystość ogłoszenia listy nazwisk laureatów konkursu odbędzie się 15 maja o godz. 11 w Ufficio Primo w Warszawie. Laureatom nagrody wręczy minister nauki Barbara Kudrycka.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ krf/

Copyright © Fundacja PAP 2020