23.02.2020
PL EN
24.04.2014 aktualizacja 24.04.2014

W piątek początek Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Ponad 160 pokazów, warsztatów, wykładów, spotkań i gier miejskich przygotowano z okazji 14. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się między 25 a 29 kwietnia. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie: człowiek współczesny.

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki organizują Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

W ciągu czterech dni prezentowane będą osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki. Dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu będzie to wyjątkowa okazja do spotkania oko w oko z nauką i sztuką. Będzie można od kuchni poznać miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji Festiwalu będzie człowiek współczesny, ale w związku z przypadającą 1 maja 2014 roku 10. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas Festiwalu nie zabraknie imprez poświęconych staremu kontynentowi.

Imprezę zainauguruje panel pt. "Europa wczoraj, dziś i jutro" z udziałem historyków: prof. Jerzego Kłoczowskiego i prof. Janusza Tazbira, który odbędzie się w Dworze Artusa. Paneliści będą dyskutowali nie tylko na temat przeszłości naszego kontynentu, fundamentów jego kultury i cywilizacji oraz miejsca Polski w dziejach, ale także problemów współczesnej Europy i jej perspektyw na przyszłość.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalu jest bezpłatny, ale na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy, z kolei inne wymagają uzyskania specjalnej wejściówki.

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie: http://www.festiwal.torun.pl/.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2020