27.05.2020
PL EN
22.05.2015 aktualizacja 22.05.2015

Wieczór gadów w Warszawie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Wieczór naukowy poświęcony zachowaniu gadów, np. poszukiwaniu nowości u żółwi czy mimikrze, odbędzie się w piątek (12 czerwca) w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN w Warszawie.

Organizatorem wieczoru naukowego jest Polskie Towarzystwo Etologiczne. Spotkanie odbędzie się w piątek (12 czerwca) o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej Centrum Neurobiologii (I piętro Gmachu Głównego Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Warszawa).

Program obejmuje trzy wystąpienia. Dr hab. Wojciech Pisula z Interdyscyplinarnego Centrum Badań Zachowania się Zwierząt i Ludzi w Instytucie Psychologii PAN opowie o poszukiwaniu nowości u żółwi. Wykład "Mimikra - mit czy rzeczywistość?" przedstawi dr inż. Andrzej Życzyński z Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Wystąpienie hodowcy i znawcy żółwi, Grzegorza Rafałowskiego poświęcone będzie "efektowi placebo" u żółwia i próbie wyjaśnienia serii frapujących obserwacji. Po wykładach przewidziano dyskusję.

PAP - Nauka w Polsce

zan/ mki/

Copyright © Fundacja PAP 2020