03.06.2020
PL EN
29.06.2015 aktualizacja 29.06.2015

Warsztaty graficzne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i maturzystów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Sposoby przenoszenia obrazów z wyobraźni do rzeczywistości, nowoczesne technologie graficzne wykorzystywane w tworzeniu animacji i gier to niektóre z zagadnień, jakie znajdą się na rzeszowskich warsztatach graficznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i maturzystów.

Warsztaty „(GRA)fika – przyszłość multimedialna” odbędą się w lipcu w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajęcia poprowadzi grafik i animator Mikołaj Birek. Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać się do 9 lipca.

Jak poinformował PAP szef biura prasowego uczelni Maciej Ulita, w czasie 30 godzin zajęć uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób, dzięki nowoczesnym technologiom, przekuć pomysł wykreowany w wyobraźni na obraz. Poznają, jak powstaje animacja, zaprojektują i stworzą własną.

„To nie kolejna pogadanka, ale praktyczna weryfikacja, która, poza zabawą i nauką, poszerzy perspektywę młodych ludzi i pomoże im podjąć decyzję dotyczącą przyszłości. Jeśli komuś marzy się kariera grafika, tworzenie gier czy animacji na potrzeby marketingu albo chciałby związać swoją przyszłość z multimediami i komunikacją wizualną, to właśnie te warsztaty dadzą mu szansę sprawdzenia swojego potencjału i zdobycia lub poszerzenia już posiadanej wiedzy” – poinformował Ulita.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. jak tworzyć postaci do gry komputerowej, skąd czerpać inspiracje, jakie są zasady dobrego projektowania i pracy z ruchomym obrazem. Dowiedzą się także, jakich błędów unikać, poznają zasady montażu i zmontują wykreowaną postać z muzyką. Poznają też możliwości programu graficznego czy do tworzenia efektów specjalnych i kompozycji, i wreszcie stworzą własne projekty.

„Nie trzeba być specjalistą w zakresie oprogramowania graficznego. Wystarczy otwarta głowa, pomysł i chęci. To nie jest żart. Każdy to potrafi, wystarczy tylko, że skorzysta z podpowiedzi eksperta” – zapewnił Ulita.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony internetowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Liczba miejsc jest ograniczona.

PAP - Nauka w Polsce

api/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2020