07.07.2020
PL EN
07.04.2016 aktualizacja 07.04.2016

Prof. Radzisław Kordek nowym rektorem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek został wybrany w środę na nowego rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W poprzednich dwóch kadencjach pełnił funkcję prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz prorektora ds. organizacyjnych i studenckich.

Prof. Kordek był jedynym kandydatem zgłoszonym w wyborach na rektora łódzkiej uczelni medycznej w kadencji 2016-2020. W środowym głosowaniu elektorów otrzymał 399 spośród 418 ważnych głosów.

Na stanowisku rektora UM w Łodzi 1 września zastąpi prof. dr hab. n. med. Pawła Górskiego, który pełnił tę funkcję od 2008 roku.

Rektor elekt zapowiedział, że będzie kontynuował dotychczasową politykę rozwoju uczelni. Podkreślił, że "równie ważną rzeczą jak inwestycje jest dbanie o dydaktykę - poprawa warunków nauczania i ich efektów".

Prof. Kordek ma 53 lata. Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Łodzi. Jest specjalistą w zakresie patomorfologii i patologii onkologicznej. Odbył staże naukowe w renomowanych ośrodkach w Europie i Stanach Zjednoczonych - m.in. w Instytucie Maxa Plancka w Getyndze, w Narodowym Instytucie Chorób Neurologicznych NIH w Bethesdzie i w Instytucie Neurologii Uniwersytetu Wiedeńskiego. W 1998 r. został kierownikiem Zakładu Patologii Nowotworów Katedry Onkologii UM w Łodzi, a od 2002 r. jest kierownikiem Katedry Onkologii.

Uczelnia poinformowała, że w środę zaakceptowano kandydaturę prof. dr. hab. Janusza Piekarskiego do pełnienia funkcji prorektora ds. organizacyjnych i studenckich w nowej kadencji.

PAP - Nauka w Polsce

bap/ mhr/

Copyright © Fundacja PAP 2020