22.10.2019
PL EN
17.05.2016 aktualizacja 17.05.2016

Rozpoczął się nabór na obóz astronomiczny klubu Almukantarat dla młodzieży

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Do 30 maja Klub Astronomiczny Almukantarat przyjmuje zapisy na letni osób astronomiczny w Załęczu Wielkim koło Wielunia. Mogą zgłaszać się tegoroczni absolwenci gimnazjum.

Klub Astronomiczny Almukantarat organizuje obozy astronomiczne dla uzdolnionej młodzieży od ponad 30 lat. W tegoroczne wakacje obóz odbędzie się od 31 lipca do 13 sierpnia w miejscowości Załęcze Wielkie koło Wielunia, w ośrodku szkoleniowo- wypoczynkowym położonym w zakolu Warty. Uczestnicy obozu zakwaterowani będą w namiotach.

Jak informują organizatorzy, naukowy program obozu to autorski kurs astronomii od podstaw. Prowadzony będzie zarówno przez zawodowych astronomów, jak i studentów astronomii i miłośników tej dziedziny. Zaplanowana jest duża liczba obserwacji nieba za pomocą lornetek, teleskopów i aparatów fotograficznych. Warunki do podziwiania nieba powinny być dobre, jeśli tylko pogoda dopisze, bowiem ośrodek znajduje się z dala od świateł miejskich.

Oprócz astronomii będą też zajęcia związane z matematyką, fizyką i informatyką. Organizatorzy zapewniają, że będzie także czas na liczne zajęcia sportowe i integracyjne, czy wycieczkę do Planetarium Śląskiego. Obozy Almukantaratu kultywują także tradycję harcerską: mieszkanie pod namiotami, zbiórki, ogniska, wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary.

Zgłoszenia od tegorocznych absolwentów gimnazjów przyjmowane są do 30 maja b.r. Dokładne informacje znajdują się na stronie http://obserwator.almukantarat.pl/spotkania/2016/oboz

Klub Astronomiczny Almukantarat działa od 1983 roku i zajmuje się popularyzacją astronomii wśród młodzieży szkół średnich z całej Polski. Organizuje obozy, zimowiska, różne inne spotkania, prowadzi internetowy portal AstroNET.

PAP - Nauka w Polsce

cza/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019