24.01.2020
PL EN
05.07.2016 aktualizacja 05.07.2016

Eksperci i badacze z całego świata będą dyskutować w Poznaniu o migracjach

400 ekspertów i badaczy z całego świata będzie debatować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu o migracjach przymusowych i uchodźcach. Konferencja naukowa pt. "Rethinking Forced Migration and Displacement: Theory, Policy, and Praxis" odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

Jak poinformowała PAP dr Izabella Main z Centrum Badań Migracyjnych UAM, pierwszy raz takie wydarzenie odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród jego uczestników będą przedstawiciele wiodących ośrodków badających zjawisko migracji przymusowych, kilkudziesięciu uniwersytetów, instytucji rządowych oraz organizacji międzynarodowych, np. Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, Lekarzy bez Granic, Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców, Międzynarodowego Komitetu Ratowniczego, Instytutu Polityk Migracyjnych.

"To prestiżowe wydarzenie będzie miało duże znaczenie dla rozwijania międzynarodowej współpracy i przekładania wyników badań na działania polityczne i społeczne. Zagadnienia migracji przymusowych i uchodźstwa są dziś jednymi z bardziej istotnych w kontekście całej Europy, w tym Polski" - ocenili organizatorzy.

Konferencje Stowarzyszenia na rzecz Studiów nad Migracjami Przymusowymi (International Association for the Study of Forced Migration - IASFM) gromadzą naukowców i praktyków z całego świata.

IASFM organizuje sympozjum co dwa lata. Tym razem współorganizatorem jest Centrum Badań Migracyjnych, Wydział Prawa i Administracji oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM.

Więcej informacji o konferencji "Rethinking Forced Migration and Displacement: Theory, Policy, and Praxis" można znaleźć na stronie: http://iasfm.org/iasfm16/program/.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2020