16.10.2019
PL EN
12.09.2016 aktualizacja 12.09.2016

Dwie polskie uczelnie w rankingu Financial Times

Studia z zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Głównej Handlowej znalazły się w gronie 90 najlepszych studiów tego typu, uwzględnionych w rankingu Financial Times. Zwyciężył szwajcarski Uniwersytet St. Gallen, a dwa kolejne miejsca zajęły uczelnie francuskie.

W opublikowanym w poniedziałek rankingu "Financial Times" Masters in Management 2016 znalazło się 90 najlepszych na świecie studiów z zarządzania.

Na 42. miejscu sklasyfikowano studia prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego. Warszawska uczelnia utrzymała w rankingu swoją ubiegłoroczną pozycję. Na 73. pozycji znalazły się studia prowadzone w Szkole Głównej Handlowej. Uczelnia awansowała więc o dwa miejsca w porównaniu do poprzedniego zestawienia.

Zwycięzcą opublikowanego w poniedziałek zestawienia jest szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Dwa kolejne miejsca zajęły uczelnie francuskie: HEC Paris i Essec Business School. Pomimo globalnego charakteru zestawienia znalazło się w nim najwięcej uczelni z Europy. Brak w nim natomiast amerykańskich szkół biznesu – tam odpowiednikiem magisterskich studiów z zarządzania są stacjonarne studia MBA, które w Europie występują najczęściej jako studia podyplomowe.

"Publikowany dziś ranking Financial Times pokazuje rozwój kariery i awans zawodowy absolwentów. Jest też ważną lekturą dla międzynarodowej społeczności kandydatów na studia" - zaznacza w przesłanym komunikacie rzecznik prasowa ALK Ewa Barlik.

Jak argumentuje redakcja Financial Times, absolwenci uczelni, które znalazły się w rankingu, nie mają problemów z zatrudnieniem. Większość ma nawet zapewniony wybór wśród kilku ofert pracy, dlatego już trzy miesiące po otrzymaniu dyplomu ponad 90 proc. z nich pracuje. Uczelnie z czołówki rankingu tworzą unikatowe środowisko współpracy. Absolwenci sprzed lat, którzy sprawują kierownicze funkcje, chętnie zatrudniają młodszych kolegów i koleżanki z uczelni. Preferują osoby ukształtowane podobnie do nich pod względem poziomu wiedzy i prezentowanych wartości.

Rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki zgadza się z większością wniosków autorów rankingu. "Nasi absolwenci nie mają problemów z zatrudnieniem" – mówi. "Większość z nich bardzo dobrze zarabia, co odnotowujemy śledząc ich losy. Mają oparcie w sieci ponad 12 tys. aktywnych absolwentów Akademii, którzy utrzymują kontakt z uczelnią. Tworzymy również zaplecze organizacyjno-finansowe do rozwijania startupów pod nazwą Grow Point" - dodaje rektor ALK.

Pełny ranking Masters in Management 2016 jest dostępny na stronie: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2016

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019