PL EN
25.07.2017 aktualizacja 25.07.2017

Bolid studentów Politechniki Wrocławskiej najlepszy na zawodach we Włoszech

Źródło: PWR Racing Team/Politechnika Wrocławska Źródło: PWR Racing Team/Politechnika Wrocławska

Bolid skonstruowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej zwyciężył w zawodach Formuły Student na torze Riccardo Palettiego we włoskim Varano. Auto o napędzie spalinowym triumfowało w klasyfikacji generalnej oraz w prezentacji biznesowej i teście przyspieszenia.

W zawodach Formuły Student brało udział 49 aut spalinowych i 19 elektrycznych. Jak poinformował w poniedziałek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, bolid RT08 skonstruowany przez wrocławskich studentów został najwyżej oceniony w prezentacji biznesowej, zaś w prezentacji konstrukcji pojazdu zajął trzecie miejsce.

W rywalizacji na torze wyścigowym rozgrywanych było pięć konkurencji. Bolid studentów z Politechniki Wrocławskiej okazał się najlepszy w teście na przyśpieszenie i zajął drugie miejsce w zawodach na najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru. Na drugim miejscu został również sklasyfikowany w jeździe po torze w kształcie ósemki oraz w wyścigu głównym.

„Tak dobry występ w poszczególnych dyscyplinach zaowocował zdecydowanym zwycięstwem w klasyfikacji generalnej pojazdów z silnikiem spalinowym. Z wynikiem 876,30 punktów wrocławski team wyprzedził ekipę Politechniki z Mediolanu (833,69) oraz niemiecką drużynę Uniwersytetu w Kassel (832,93)” - podał Charytoniuk.

W sierpniu bolid skonstruowany przez PWR Racing Team wystartuje również w zawodach w Czechach, Niemczech i na Węgrzech.

"Cieszy nas też fakt, że przychodzi do nas mnóstwo zespołów z zagranicy, dopytując o konkretne rozwiązania i prosząc o rady. To pokazuje, jaki poziom już osiągnęliśmy. Ale na pewno nie zachłystujemy się tym sukcesem, tylko spokojnie pracujemy dalej. Do kolejnych zawodów przygotowujemy się tak, jakby nic się nie wydarzyło" – mówi cytowana w prasowym komunikacie Magdalena Klimek z liderka działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team.