Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
20.09.2019 aktualizacja 23.09.2019

Politechnika Łódzka rozpoczyna współpracę z firmą Rossmann

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Wspólne projekty badawcze, płatne staże i stypendia – to najważniejsze punkty umowy zawartej w czwartek przez Politechnikę Łódzką oraz firmę Rossmann. Pod dokumentem podpisali się rektor uczelni prof. Sławomir Wiak oraz prezes firmy Marek Maruszak.

Rzeczniczka Politechniki Łódzkiej (PŁ) Ewa Chojnacka zwróciła uwagę, że Rossmann zatrudnia w Łódzkiem niemal 3,5 tys. pracowników, a w Łodzi mieści się centrala firmy i główny magazyn. Jak mówi, podpisana w czwartek umowa jest przykładem ściślejszej "integracji świata akademickiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym".

Rektor PŁ prof. Sławomir Wiak tłumaczy, że współpraca będzie miała charakter systematyczny i będzie polegać między innymi na inicjowaniu wspólnych projektów badawczych, wdrożeniowych i szkoleniowych, organizacji warsztatów, praktyk i staży studenckich, realizacji prac dyplomowych oraz prowadzenia badań naukowych.

Według niego, korzyści ze współpracy odniosą studenci. W najbliższym roku akademickim realizowany będzie wspólny, nowatorski projekt szkoleniowy w zakresie analizy procesów biznesowych. Zdaniem rektora pozwoli on studentom zdobyć nowe umiejętności analityczne i tzw. umiejętności miękkie.

"Rossmann wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie logistyki, a także informatyki oraz automatyki. Od lat chętnie współpracuje ze studentami. Jest zaangażowany w programy - +Młodzi w Łodzi+ i +Praktykuj w Łodzi+. Od 2012 roku firma przyjęła ponad 140 praktykantów. Większość z nich dostała w firmie pracę" – poinformowała Chojnacka.

Również prezes Rossmanna podkreślił, że w firma już teraz zatrudnia najzdolniejszych absolwentów Politechniki Łódzkiej.

Obie strony deklarują wzajemne udostępnianie infrastruktury technicznej, która pozwoli na podnoszenie "jakości kształcenia kadr menedżerskich i inżynierskich oraz pracowników naukowo-badawczych". Ścisła współpraca pozwoli także na rozwijanie relacji z organizacjami uczelnianymi, takimi jak samorząd studencki, czy koła naukowe.

Politechnika Łódzka to największa techniczna uczelnia w regionie - na 9 wydziałach i 53 kierunkach kształci obecnie blisko 15 tys. studentów. Szkoła wyższa zatrudnia ok. 1200 nauczycieli akademickich, w tym 221 z tytułem profesora. 

PAP - Nauka w Polsce, Jacek Walczak

jaw/ ekr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024