07.04.2020
PL EN
18.02.2020 aktualizacja 19.02.2020

Naukowcy mogą się zgłaszać do Konkursu o Nagrodę Siemensa

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Naukowcy, zespoły badawcze oraz absolwenci studiów I i II stopnia mogą zgłaszać się do udziału w XXV Konkursie o Nagrodę Siemensa. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2020 r. Konkurs organizują Politechnika Warszawska i Siemens Sp. z o.o.

Konkurs o Nagrodę Siemensa wyłania nietuzinkowe talenty spośród naukowców, zespołów badawczych oraz absolwentów studiów I i II stopnia z całej Polski. Zwycięskie projekty, które odpowiadają na potrzeby rynku i gospodarki - poza nagrodą finansową - uzyskują szansę na wdrożenie i zastosowanie w praktyce w ramach rozwiązań technologicznych firmy Siemens.

O wyborze zwycięskich projektów będzie decydowała przede wszystkim tematyka oraz walory aplikacyjne, czyli możliwość zastosowania rezultatów badań w praktyce. Naukowcy i zespoły badawcze mogą zgłaszać rozwiązania związane z zarządzaniem w przemyśle, Internetem Rzeczy, sztuczną inteligencją, elektrotechniką, magazynowaniem energii, elektromobilnością, obszarem efektywności energetycznej obiektów budowlanych, transportem szynowym oraz zarządzaniem i sterowaniem ruchem. Ponadto przyjmowane są prace z zakresu zaawansowanych technologii ochrony środowiska, budowy maszyn, inżynierii materiałowej.

Do konkursu można też zgłaszać prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens i obejmują budowę lub zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki i robotyki.

W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych wysokość Nagrody Badawczej Siemensa wynosi 40 tys. złotych; Nagroda Promocyjna Siemensa za wybitne prace doktorskie lub habilitacyjne to 30 tys. złotych, jednak w danym roku może być ona podzielona pomiędzy dwie równorzędne nagrody.

W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla absolwentów wartość I nagrody to 10 tys. złotych, II nagrody – 5 tys. złotych, a III – 3 tys. złotych. Nagrodą dla uczelni, z której wywodzą się laureaci konkursu dla absolwentów, będzie wyposażenie laboratorium.

Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie: www.pw.edu.pl/siemens

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020