09.07.2020
PL EN
22.03.2020 aktualizacja 23.03.2020

Politechnika Łódzka przygotowała dla uczniów zdalną powtórkę do matury

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Politechnika Łódzka oferuje tegorocznym maturzystom zdalną powtórkę zagadnień z matematyki, fizyki i chemii przed egzaminem dojrzałości. Na specjalnym portalu uczelni można wypełniać online arkusze matury próbnej i zweryfikować swoją wiedzę.

"Akcja przeprowadzana jest co roku, jednak tym razem, ze względu na brak zajęć w szkołach, uczniowie mają możliwość wypełnienia aż trzech różnych arkuszy egzaminacyjnych z każdego przedmiotu, oferowanych w kolejnych tygodniach" – poinformowała rzeczniczka Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka.

Dodała, że zainteresowanie uczniów tą formą powtórki jest bardzo duże.

Tegoroczni abiturienci szkół ponadpodstawowych na specjalnej platformie PŁ mogą sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, fizyki i chemii. Każdy przedmiot dostępny jest na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, a kolejne sprawdziany udostępnianie będą w przedziałach tygodniowych do 5 kwietnia.

Jak wyjaśniła Chojnacka, aby przystąpić do matury próbnej, należy zarejestrować się na portalu www.infimat.p.lodz.pl i wybrać odpowiedni przedmiot. Arkusz z zadaniami wyświetla się przez 180 minut, co limituje czas udzielenia odpowiedzi.

Wyniki rozwiązanych testów są podawane bezpośrednio po upływie danego terminu, czyli o północy z niedzieli na poniedziałek. 

PAP - Nauka w Polsce, Bartłomiej Pawlak

bap/ je/

Copyright © Fundacja PAP 2020