26.05.2020
PL EN
09.04.2020 aktualizacja 09.04.2020

Poznań/ UAM zaoferował nieodpłatnie 20 pokoi dla pracowników szpitala zakaźnego

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

20 pokoi w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach koło Poznania zaoferował pracownikom poznańskiego szpitala zakaźnego Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Uczelnia nieodpłatnie udostępni pokoje pracownikom szpitala, którzy z obawy o zdrowie najbliższych woleliby odpocząć w izolacji od rodziny.

Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzej Lesicki wystosował w tej sprawie pismo do dyrektora szpitala zakaźnego w Poznaniu Bartłomieja Gruszki.

Jak podkreślił, "władze i społeczność Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyrażają swoją głęboką wdzięczność dla Zespołu pańskiego szpitala, zaangażowanego w sposób najbardziej bezpośredni w walkę z COVID-19. Naszą wdzięczność chcielibyśmy poprzeć konkretną propozycją pomocy" – zaznaczył rektor.

Dodał, że pokoje w ośrodku UAM - w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gułtowach koło Poznania - mogłyby stanowić bazę noclegową dla tych pracowników szpitala, którzy obawiając się o zdrowie swoich bliskich chcą odpocząć w izolacji od rodziny.

Rzeczniczka UAM Małgorzata Rybczyńska zaznaczyła, że propozycja uczelni została dobrze przyjęta przez szpital.

"W telefonicznej rozmowie dyrektor placówki podziękował za pamięć i podkreślił, że jeśli zajdzie taka potrzeba, szpital skorzysta z oferowanej pomocy" – podkreśliła.

Według ostatnich danych, przekazanych w środę przez służby wojewody, na terenie całego województwa wielkopolskiego do tej pory zanotowano 380 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 22 osoby. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ aj/

Copyright © Fundacja PAP 2020