08.07.2020
PL EN
09.04.2020 aktualizacja 09.04.2020

Rząd: do 26 kwietnia odwołane zajęcia stacjonarne na uczelniach

Transmisja konferencji prasowej premiera RP Mateusza Morawieckiego w KPRM w Warszawie, 9 bm. Spotkanie dot. działań rządu w związku z koronawirusem. PAP/Paweł Supernak 09.04.2020 Transmisja konferencji prasowej premiera RP Mateusza Morawieckiego w KPRM w Warszawie, 9 bm. Spotkanie dot. działań rządu w związku z koronawirusem. PAP/Paweł Supernak 09.04.2020

W związku z epidemią COVID-19 do 26 kwietnia przedłużone będzie zamknięcie uczelni, odwołane będą wtedy m.in. zajęcia stacjonarne na uczelniach - wynika z informacji przedstawionych w czwartek przez rząd.

Z informacji przedstawionych podczas czwartkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że do 26 kwietnia odwołane będą zajęcia stacjonarne na uczelniach.

Potwierdzono to na rządowej stronie dotyczącej koronawirusa: “Do niedzieli 26 kwietnia obowiązuje nadal: zamknięcie szkół i uczelni; przedszkoli i żłobków; zamknięcie pasażerskiego ruchu lotniczego; zamknięcie międzynarodowego ruchu kolejowego”.

Jeśli chodzi o rekrutację na uczelnie, znaczenie ma też termin matur. "Przesuwamy egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasistów, na pewno zakomunikujemy to co najmniej na trzy tygodnie wcześniej, kiedy te egzaminy się odbędą i nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu" - poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. 

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020