27.05.2020
PL EN
22.05.2020 aktualizacja 22.05.2020

Uniwersytet Zielonogórski przedłuża proces rekrutacji

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Senat Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ) podjął decyzję o przedłużeniu procesu rekrutacji na rok akademicki 2020/21. Ma on zakończyć się 31 października br. – poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej uczelni Ewa Sapeńko.

Dodała, że chodzi o danie szansy na podjęcie studiów osobom, które zdadzą maturę po egzaminie poprawkowym 30 września br. oraz studentom studiów I stopnia (licencjackim i inżynierskim), którym koronawirus uniemożliwił ukończenie studiów w terminie na zrekrutowanie się na studia II stopnia (magisterskie).

"Dotyczy to przede wszystkim studentów, którzy nie mogli w terminie zrealizować zajęć praktycznych i obronić pracy dyplomowych. Obecnie jest ustalany ostateczny kalendarz rekrutacji” – powiedziała rzeczniczka.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej rekrutacji: wykaz wymaganych dokumentów, terminy ich dostarczenia, limity przyjęć i szczegółowy kalendarz rekrutacji, zostaną ogłoszone do 30 czerwca br. Natomiast elektroniczna rejestracja rozpocznie się 1 czerwca br.

Więcej informacji o ofercie Uniwersytetu Zielonogórskiego dla kandydatów na studia można znaleźć na stronie: www.rekrutacja.uz.zgora.pl

Uniwersytet Zielonogórski jest największą z lubuskich uczelni. Studiuje na nim prawie 10 tys. osób, a kadra liczy 1023 pracowników naukowych, w tym 343 pracowników samodzielnych (profesorów tytularnych i doktorów habilitowanych) i 486 doktorów. 733 osób pracuje w administracji i obsłudze uczelni.

Uczelnia ma 11 wydziałów, filię w Sulechowie i Collegium Medicum, na których oferuje naukę na ponad 60 kierunkach – 17 inżynierskich i 37 licencjackich. Pięcio- i sześcioletnie studia magisterskie oferuje na pięciu kierunkach, a na 38 studia magisterskie uzupełniające.

UZ posiada prawo do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w 7 dyscyplinach oraz do nadawania stopnia naukowego doktora w 17 dyscyplinach. W dwóch szkołach doktorskich (Nauk Humanistycznych i Społecznych UZ oraz Nauk Ścisłych i Technicznych UZ), w 16. dyscyplinach, prowadzone są stacjonarne studia doktoranckie.

Największym zainteresowaniem podczas poprzednich rekrutacji cieszyły się kierunki: lekarski, logistyka, dziennikarstwo, ekonomia, filologia angielska i informatyka. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020