08.07.2020
PL EN
26.05.2020 aktualizacja 26.05.2020

Olsztyn/ Wybory rektora UWM zaplanowano na 10 czerwca

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Wybory rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbędą się 10 czerwca. Kandydatami na stanowisko rektora są obecny prorektor ds. kształcenia studentów prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski.

Pierwotnie wybory rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) miały się odbyć pod koniec kwietnia. Z powodu pandemii koronawirusa tradycyjna forma wyborów oraz poprzedzająca je kampania kandydatów stały się niemożliwe.

Kandydatami na stanowisko rektora są obecny prorektor ds. kształcenia studentów prof. Jerzy Przyborowski oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Jarosław Dobkowski.

Rzecznik prasowa uczelni Wioletta Ustyjańczuk powiedziała we wtorek PAP, że wciąż nie wiadomo, w jakiej formie odbędą się wybory. "Zdecyduje o tym w najbliższych dniach Senat uczelni. Jesteśmy gotowi zarówno na wybory elektroniczne przez internet, jak i w tradycyjnej formie" - poinformowała.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał w 1999 roku z połączenia trzech odrębnych uczelni: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego. W kończącej się kadencji rektorem uczelni jest prof. Ryszard Górecki, który stanowisko rektora UWM zajmował w latach 1999–2008, a następnie 2012–2020. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ ekr/

Copyright © Fundacja PAP 2020