08.07.2020
PL EN
01.06.2020 aktualizacja 01.06.2020

Toruń/ Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy ponownie otwarte od 6 czerwca

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zostanie ponownie otwarte dla gości od 6 czerwca. Dostępne dla zwiedzających — głównie dzieci i młodzieży — będą łącznie trzy ekspozycje. Na 6-7 czerwca zaplanowano także specjalny pokaz naukowy.

"W pierwszym etapie udostępnimy wystawy i zrealizujemy pokaz naukowy. Ze względów wymogów sanitarnych ograniczymy korzystanie ze stanowisk, które wymuszają dotyk w okolicach nosa i ust. Nie będzie można korzystać z eksponatów, które wymagają od zwiedzającego dmuchania, wąchania czy mówienia do mikrofonu. Czasowo usuniemy też z wystaw elementy ubrań i wyłączymy eksponat wymagający zakładania specjalnego stroju. Zwracamy się do naszych gości z prośbą, aby zastosowali się do wszystkich przygotowanych przez nas procedur" - poinformowało CN Młyn Wiedzy na swojej stronie internetowej.

Dwie wystawy w budynku Młyna Wiedzy od 6 czerwca będą otwarte w godzinach 11.00-17.00 z wyłączeniem poniedziałków. Ekspozycję "Ścieżki dorastania", która udostępniona zostanie Centrum Innowacyjnej Edukacji, będzie można zobaczyć od godz. 9.00 do 19.00.

Pokaz naukowy zaplanowany w dniach 6-7 czerwca będzie przedstawiał m.in. odpowiedź na pytanie o różnicę pomiędzy eksplozja a implozją, uczył zagotować wodę bez źródła ciepła, a także wyjaśniał, czy można zapalić świetlówkę bez podłączania jej do prądu.

"Pokażemy niecodzienne podejście do spraw nauki, bo przecież w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (prawie) wszystko jest możliwe. Widzowie poczują się jak prawdziwi naukowcy, odkrywając fascynujący świat wokół nas. Atrakcji i emocji z pewnością nie zabraknie. W związku z realizacją pokazu – w tych dniach ze zwiedzania będzie wyłączona wystawa +Rzeka+. Pokazy odbędą się w sobotę i niedzielę o godz. 11:00, 13:00 i 15:00" - poinformowało CN Młyn Wiedzy.

W instytucji kulturalno-naukowej obowiązywał będzie podwyższony reżim sanitarny w związku z epidemia. Dzieci powyżej 4. roku życia, jak i dorośli, będą musieli nosić maseczki bądź inne elementy ubioru zasłaniające nos i usta. Przed wejściem do budynków konieczna będzie dezynfekcja rąk, tak jak i przed wejściem w przestrzeń wystaw. Obowiązywał będzie dwumetrowy dystans. 

PAP - Nauka w Polsce, Tomasz Więcławski

twi/ aj/

Copyright © Fundacja PAP 2020