08.07.2020
PL EN
01.06.2020 aktualizacja 01.06.2020

Białystok/ Kampanie promocyjne UMB w mediach społecznościowych za granicą

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Poprzez zagraniczne kampanie promocyjne Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) chce zainteresować swoją ofertą potencjalnych studentów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Indii. Koszt takich działań to ok. 159,5 tys. zł, pieniądze pochodzą z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Jak poinformował rzecznik prasowy UMB Marcin Tomkiel, głównym celem kampanii w tych trzech krajach jest dotarcie do osób, które mogą być zainteresowane studiami anglojęzycznymi na kierunku lekarskim uczelni.

"Kampanie promocyjne są elementem realizacji Strategii Umiędzynarodowienia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na lata 2018-2020" - dodał Tomkiel. Kampanie są w całości finansowane w ramach programu "Promocja Zagraniczna" Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jak podała uczelnia, koszt kampanii na Facebooku w USA i Kanadzie sięga 81,5 tys. zł, w Indiach - blisko 78 tys. zł; są to dwa oddzielne projekty związane z promocją na rynku amerykańskim i azjatyckim.

Białostocka uczelnia obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. 3 lutego 1950 r. powstała Akademia Lekarska, która po miesiącu została przemianowana na Akademię Medyczną. Pod tą nazwą uczelnia funkcjonowała do 2008 r., a od tamtego czasu to Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Aktualnie na piętnastu kierunkach studiuje tam 5,3 tys. studentów, z czego 400 osób - w języku angielskim. Jak podaje uczelnia na swojej stronie internetowej, studenci zagraniczni pochodzą m.in. z: Norwegii, Szwecji, USA, Kanady, Niemiec, Hiszpanii czy Arabii Saudyjskiej.

PAP - Nauka w Polsce, Robert Fiłończuk

rof/ mrr/

Copyright © Fundacja PAP 2020