Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
23.03.2018 aktualizacja 23.03.2018

Konferencja Polish Scientific Networks odbędzie się w Łodzi

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Stworzenie forum stanowiącego wspólną przestrzeń dla naukowców oraz lekarzy próbujących wdrażać najnowsze zdobycze medycyny to cel trzeciej edycji konferencji Polish Scientific Networks: Science and Medicine. W tym roku odbędzie się ona między 21 a 23 czerwca w Łodzi.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w konferencji mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do 6 kwietnia. „Do uczestnictwa w naszej konferencji chcielibyśmy zaprosić przede wszystkim naukowców i klinicystów oraz wszystkie instytucje i firmy zainteresowane wspieraniem innowacyjności poprzez współpracę z lekarzami i naukowcami" - mówi jeden z kierowników komitetu programowego konferencji prof. Wojciech Fendler z Zakładu Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Konferencja jest organizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademię Młodych Uczonych PAN i Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. O szczegółach konferencji poinformowali organizatorzy w przesłanym PAP komunikacie.

“Konferencja Polish Scientific Networks to inicjatywa unikatowa w skali kraju. Pokazujemy badaczom z polskimi korzeniami mieszkającymi poza ojczyzną, że w Polsce możliwe jest prowadzenie badań naukowych na wysokim poziomie. Z kolei naukowcy pracujący w kraju mają możliwość nawiązywania międzynarodowej współpracy z polskimi badaczami pracującymi za granicą" - mówi prof. Fendler. Jego zdaniem w Polsce brakuje konferencji o takim profilu i nie stwarza się platformy do nawiązywania kontaktów, zwłaszcza pomiędzy naukowcami a lekarzami.

"Obszarem o szczególnym potencjale jest medycyna translacyjna, czyli przeniesienie badań podstawowych do kliniki. Mamy nadzieję, że organizowana przez nas konferencja pomoże położyć mosty łączące laboratorium i klinikę" - dodaje prof. Fendler

Swoje uczestnictwo w tegorocznej edycji potwierdzili już: prof. Piotr Witkowski, prof. Piotr Trzonkowski, prof. Leszek Kaczmarek, prof. Piotr Siciński, prof. Agnieszka Chacińska, prof. Bogna Ignatowska-Jankowska oraz dr Gosia Trynka. Zaproszeni goście wezmą udział w panelach dyskusyjnych oraz wygłoszą wykłady w sesjach dotyczących bioinformatyki, biologii molekularnej oraz medycyny translacyjnej. Uczestnicy z kolei będą mogli zaprezentować wyniki swoich badań w postaci referatów oraz prezentacji plakatowych.

Pierwszy dzień konferencji ma charakter otwarty, odbędzie się wtedy panel dyskusyjny dotyczący roli naukowców w erze post-prawdy, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Organizatorzy nagrodzą najlepsze wystąpienia w sesjach ustnych i plakatowych, a wyróżnieni autorzy będą mieli możliwość prezentacji swoich wyników w sesji zamykającej konferencję. Także osoby chcące wziąć udział jedynie w pierwszym dniu powinny wypełnić zgłoszenie.

Więcej informacji na temat konferencji Polish Scientific Networks oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej http://psn.pan.pl/pl/

Konferencje PSN zostały zainspirowane cyklem spotkań „Science. Polish Perspectives” organizowanych od 2012 r. w Wielkiej Brytanii.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Załączniki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024