Strona główna Aktualności
Uczelnie

Konkurs na nazwy konkursów Narodowego Centrum Nauki

11.11.2011 Uczelnie, Konkursy
Krótkich i funkcjonalnych nazw dla konkursów na finansowanie projektów badawczych, stażów i stypendiów naukowych szuka Narodowe Centrum Nauki. Na autorów najciekawszych propozycji czekają nagrody pieniężne. Czas na przesyłanie zgłoszeń mija 22 listopada.
W konkursie może wziąć udział każdy. Za każdą najlepszą nazwę dla jednego z siedmiu typów konkursów NBC jej autor otrzyma 800 zł.

 

"Do tej pory używaliśmy nazw opisowych, które oddają w pełni profil konkursów, lecz mogą sprawiać trudności w codziennym użytkowaniu, ze względu na swoją długość. Ponieważ mamy tylko siedem rodzajów konkursów, postanowiliśmy znaleźć dla nich zgrabne i krótkie określenia. O pomoc w ich sformułowaniu zwracamy się do każdego, kto tylko ma ochotę przedstawić swoje propozycje" - podkreśla Tomasz Bzukała, p.o. zastępcy dyrektora Narodowego Centrum Nauki ds. administracyjnych.

Jak zaznaczają przedstawiciele NCN, nazwy konkursów powinny kojarzyć się z badaniami naukowymi. Nie mogą być tłumaczeniem lub przekształceniem nazwy programów już funkcjonujących w Polsce i na świecie, w ramach których finansowane są badania naukowe. Nazwy powinny być krótkie (co najwyżej dwa słowa), łatwe do zapamiętania, skojarzenia oraz wymówienia.

Na nową nazwę czekają konkursy na finansowanie: projektów badawczych, w tym aparatury; projektów badawczych młodych naukowców, którzy nie mają jeszcze tytułu doktora; projektów badawczych dla młodych naukowców ze stopniem doktora, w wyniku których powstanie unikatowy warsztat naukowy lub zespół naukowy; międzynarodowych projektów badawczych niewspółfinansowanych;

NCN nazw poszukuje też dla konkursu dla doświadczonych naukowców na realizację pionierskich badań naukowych, ważnych dla rozwoju nauki i których efektem mogą być odkrycia naukowe; dla konkursu na finansowanie stypendiów doktorskich, a także dla konkursu na finansowanie staży po uzyskaniu stopnia naukowego doktora.

Jeśli we wszystkich kategoriach nagroda za najlepszą pracę zostanie przyznana temu samemu uczestnikowi, otrzyma on dodatkową nagrodę w wysokości 800 zł.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 12 grudnia 2011 roku.

Szczegółowe informacje na temat warunków konkursu oraz sposobu zgłaszania propozycji znajdują się na stronie: www.ncn.gov.pl

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Podziel się
Ocena: 0 głosów

LogowanieNie pamiętam hasła

Rejestracja

Komentarze: 0
Skomentuj Zobacz wszystkie  

Uwaga Redakcje!

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w serwisie "Nauka w Polsce" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

PAP S.A. zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - www.naukawpolsce.pap.pl. W przypadku portali społecznościowych prosimy o umieszczenie jedynie tytułu i leadu naszej depeszy z linkiem prowadzącym do treści artykułu na naszej stronie, podobnie jak to jest na naszym profilu facebookowym. 

 

Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów video.

 

Informacje tekstowe z kategorii "Świat" można pozyskać odpłatnie abonując Serwis Nauka i Zdrowie PAP. Serwis ten zawiera ponadto wiele innych najnowszych doniesień naukowych z zagranicy oraz materiałów dotyczących szeroko rozumianej problematyki zdrowotnej. 

 

Informacje na temat warunków umowy można uzyskać w Dziale Sprzedaży i Obsługi Klienta PAP, tel.: (+48 22) 509 22 25, e-mail:  pap@pap.pl

 

Informacje o przedruku artykułów z Serwisu Nauka w Polsce, prośby o patronaty medialne, informacje o prowadzonych badaniach, organizowanych konferencjach itd., prosimy przesyłać na adres: naukawpolsce@pap.pl

 

 

Najpopularniejsze materiały

więcej

Książka

Jak promować naukę? Jest nowy, bezpłatny poradnik Jak promować naukę? Jest nowy, bezpłatny poradnik

Jak opowiadać o nauce Kowalskiemu? Gdzie i kiedy promować wyniki badań naukowych? Jak się przygotować do wykładów popularnonaukowych czy wywiadów telewizyjnych? - odpowiedzi na te pytania naukowcy znajdą w bezpłatnym poradniku pt. "Sztuka promocji nauki" wydanym przez OPI.

Więcej

Myśl na dziś

Naukowcy usiłują przekształcić to co niemożliwe – w możliwe. Politycy często chcą przekształcić to co możliwe – w niemożliwe.
Bertrand Russell

Nasz blog

Przełamując efekt Matyldy Przełamując efekt Matyldy

Maria Skłodowska-Curie czy Katherine G. Johnson to kobiety nauki, które odniosły sukces, przełamały społeczną nieufność, zdobyły zasłużone laury, a ostatnio "upomniało się" o nie kino. Jednak tych, których wybitne dokonania naukowe długo pozostawały w cieniu i wciąż są mało znane jest wiele. Cecilia Payne-Gaposchkin, Jocelyn Bell Burnell czy Trottula, to tylko niektóre z nich.

Więcej

Tagi

-->